Czy warto jest chodzić na targi książek dla dzieci? Reviewed by Momizat on . Dla wielu ludzi może to się wydawać dziwne, że organizuje się targi książek dla dzieci i młodzieży. Dla mnie dziwne jest, że rodzice nie czytają dzieciom książe Dla wielu ludzi może to się wydawać dziwne, że organizuje się targi książek dla dzieci i młodzieży. Dla mnie dziwne jest, że rodzice nie czytają dzieciom książe Rating: 0
You Are Here: Home » KSIĄŻKI - Tata czyta » Czy warto jest chodzić na targi książek dla dzieci?

Czy warto jest chodzić na targi książek dla dzieci?

Czy warto chodzić na targi książek dla dzieci?

Dla wielu ludzi może to się wydawać dziwne, że organizuje się targi książek dla dzieci i młodzieży. Dla mnie dziwne jest, że rodzice nie czytają dzieciom książek. Targi targom nie równe, ale większość ma wspólny mianownik. Są tam wystawcy – wydawnictwa, które prezentują produkty wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Nigdzie indziej czegoś takiego na taką skalę nie znajdziemy.

W Polsce mamy wiele fajnych Wydawnictw dla dzieci, którzy prezentują książki rodzimych i zagranicznych autorów. Książki coraz częściej maja wspaniałą grafikę, są świetnie oprawione przez co zachęcają do kupna. Często jest tak, że wybierając się do księgarni mamy kilka wydawnictw z okrojoną liczbą pozycji dla dzieci. Dlatego właśnie polecam wszystkim wybierać się na Targi książek dla dzieci. Są tam nie tylko podręczniki i książki, które mogą wydawać się nudne, ale również czasopisma, komiksy, książeczki z ćwiczeniami, słowniki, książki z ilustracjami, grafikami.

Nigdzie indziej nie znajdziemy w jednym miejscu tylu wydawców, Festiwal Książki dla dzieci i młodzieży wrzesień 2014r Warszawa Arkady Kubickiegoktórzy znajdą specjalnie dla naszego dziecka odpowiednią książkę. Można się zdziwić ile ciekawych pozycji czeka na nas w takim miejscu. Oczywiście nie same stoiska z książkami znajdują się w takich eventach. Często podczas trwania targów mamy przeróżne konkursy z nagrodami. Spotkania z autorami książek, czy rysownikami, są ciekawe słuchowiska, czytelnie, punkty gastronomiczne, miejsca gdzie dzieciaki mogą wyszaleć się oraz coś namalować czy ulepić.

Festiwal książki dla dzieci i młodzieży wrzesień 2014r Warszawa Arkady Kubickiego

Dzieci, które obcują z książkami nie mają prawa się tam nudzić. Chodzenie po stoiskach to ciekawa sprawa dla dorosłych ale i dzieci. Przy każdym stoisku można coś dla siebie znaleźć. Wydawnictwa są zróżnicowane i podzielone często wiekowo, a jeśli nie to mają ofertę dla każdej kategorii wiekowej. Dzieciaki lubią kolorowe gratisy, które mogą otrzymać w wielu miejscach. Oraz często preferują miejsca gdzie mogą usiąść chwilę odpocząć i pobawić się, np. pomalować:

Malowanki na festiwalu książek dla dzieci i młodzieży w Arkadach Kubickiego wrzesień 2014r Warszawa

Często są to postacie z bajek rysowane wraz z autorami książek. Od nich możemy dowiedzieć się wielu wspaniałych historii, ciekawych niuansów no i gdy nam się spodoba kupić oraz otrzymać całkiem ciekawy autograf.

Festiwale czy targi książek to wydarzenia warte odwiedzenia nie koniecznie z grubym portfelem. Zawsze można coś znaleźć na własną kieszeń. Z jednej strony zawsze można znaleźć stoiska typu antykwariaty, gdzie za symboliczne 5 zł możemy wyszukać interesujące książki, albumy. Wielu Wydawców jednak tego dnia obniża mocno ceny i dzięki temu jesteśmy w stanie zakupić publikacje w naprawdę ciekawej cenie.

Książeczki dla dzieci

Należy pamiętać, że nie jest to krótka impreza, trzeba poświęcić co najmniej dwie godziny czasu. Dlatego wybierając się z dziećmi należy wszystko to wcześniej odpowiednio zaplanować.

Polecam zawsze i każdemu wystawy, festiwale czy targi książek dla dzieci. Nic tak dobrze nie wpływa na dziecko jak odpowiednia dla niego książka. Spędzony czas przy książce nigdy nie jest zmarnowanym czasem a targi książek mogą być impulsem by wybrać się z dzieckiem gdzieś w inne miejsce niż przed blok, czy do babci.

Żałuję, że nie ma w każdym mieście księgarni, które posiadałaby tyle publikacji dla dzieci i młodzieży co targi książek.

czytajmy festiwal książki dla dzieci i młodzieży w warszawie wrzesień 2014rJa wybrałem coś dla siebie – czyli Legendy Warszawskie, do których dziecko jeszcze musi dojrzeć. Ale ponieważ wyłowiłem to na stoisku typu antykwariat, zapłaciłem za pozycje jedynie 5 zł. Dla dziecka znalazłem oczywiście coś odpowiedniego:

 

Ciekawe książki zakupione na targach książki dla dzieci

Ciekawe książki zakupione na targach dla dzieci

 

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top