Dzień Taty czyli jak dobrze być ojcem Reviewed by Momizat on . Dzień Matki jest kultywowany co rok i jest jednym z najważniejszych dni w roku dla dziecka. Jest jeszcze coś takiego jak dzień Taty. Dla mnie to równie piękny, Dzień Matki jest kultywowany co rok i jest jednym z najważniejszych dni w roku dla dziecka. Jest jeszcze coś takiego jak dzień Taty. Dla mnie to równie piękny, Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Dzień Taty czyli jak dobrze być ojcem

Dzień Taty czyli jak dobrze być ojcem

Dzień Taty

Dzień Matki jest kultywowany co rok i jest jednym z najważniejszych dni w roku dla dziecka. Jest jeszcze coś takiego jak dzień Taty. Dla mnie to równie piękny, jak i ważny dzień w roku. Niby nic, tak jak dzień dziadka, jest, ale mało się o nim mówi i nie zawsze się go kultywuje…

Dzień ojca, taty, tatusia można obchodzić, lub nie, tak jak z imieninami czy urodzinami. Ja jestem za i wszczepiam to od najmłodszych lat u mnie w domu. W dniu ojca dostałem z samego rana, jeszcze w łóżku laurkę.

Laurka na dzień taty

Jest dla mnie piękna i bardzo ważna. Oznacza, że między mną a dzieckiem dzieje się dobrze. To takie podsumowanie roku. Mój wewnętrzny egzamin. Nic nie dzieje się samo i na siłę. Syn sam kilka dni wcześniej przygotował dla mnie pracę i rano mi ją wręczył. Musiało to być dla niego zatem bardzo ważne. Na dodatek w przedszkolu wszystkie dzieci wykonywały prezenty dla ojców – pudełka z papieru

Prezent na dzień taty pudełko papierowe

Moja pociecha wykonując to przedszkolne zadanie wiedziała już jakie będzie przeznaczenie tego pudełka. Będzie ono służyło tacie na skarby. Cudownie jest wiedzieć, że jest ktoś taki malutki, kto bardzo poważnie Cię traktuje i mimo, że ma 5 czy 6 lat, oraz jest jeszcze malutkim dzieckiem, ma wielkie kochające serce i jest się dla niego całym życiem.

Nie jestem idealnym ojcem, bo przecież, często nie mam racji, gniewam się, czasem nie mam siły i ochoty na nic, podnoszę głos, zakazuję, nakładam kary, czy czasem przesadzam w ocenianiu czy wyolbrzymiam. Niekiedy łapię się, że oczekuję od przedszkolaka tego samego co potrafi dorosły. Mam wiele do poprawy, ale dzień ojca wszystko mi wynagradza i pozwala wierzyć, że moje własne dziecko kocha mnie, słucha, ufa i uczy się ode mnie wielu rzeczy, niestety również tych złych. Widzę, że mamy dobry kontakt i to mi się podoba, chcę by tak było jak najdłużej.

Polecam w ten właśnie dzień, w dzień ojca, zrobić coś fajnego dla swoich dzieci. Wiem, że czasem nie można ale spróbujmy choćby tego jednego dnia się poświęcić. Każdy z ojców może prześledzić sobie swoje zaangażowanie w życie rodzinne i zrobić coś innego niż zwykle. Nie będę tutaj przytaczał pomysłów, bo każdy z ojców powinien sam wymyśleć jakiś plan na ten dzień. Ja dzisiejszego dnia wyszedłem wcześniej z pracy i już tym zrobiłem sporą niespodziankę. Niby nic, a tak wiele zmienia. Poszliśmy do naszego ulubionego „chińczyka” i zamówiliśmy ulubioną potrawę i wspólnie spędziliśmy późne popołudnie. Tylko my i nikt więcej. Nie było mamy, telefonów z pracy, kumpli, maili, faceeboka, gtalka etc.. Bawiliśmy się przednio, a po powrocie do domu dostałem jeszcze jeden prezent, zakładka do książek:

Prezent na dzień taty

Jestem z zakładki bardzo zadowolony. Czytam książki, dziecko to widzi i samo, bez podpowiedzi jest w stanie wykonać dla mnie bardzo przydatny prezent, z którym od dziś nie będę się rozstawał, bo codziennie mam przy sobie jakąś książkę.

Jeśli jest się odpowiednio blisko z dziećmi i poświęca dużo uwagi możemy być pewni, że nie ominie nas nagroda. Tu nie chodzi o tę materialną, choć i ta jest miła. Samo bycie z dziećmi, przytulanie się, wspólne spędzanie czasu jest wyrazem miłości i akceptacji. Jeśli chodzi o dzień Taty to trzeba pamiętać, że nie może być to jednak jednodniowa przygoda. To jest tak jak z dniem kobiet. Mówi się, że dzień kobiet powinien być codziennie. Coś w tym jest. Nie możemy raz w roku robić czegoś dla naszych dzieci. Nie możemy być dla nich wyłącznie panem, który ma kasę. Albo facetem, który wyłącznie wymaga i żąda.

Bycie ojcem nie jest trudne, trzeba tylko poświęcić swój czas dla naszych dzieci. Należy bawić się z dziećmi, pracować z nimi, uczyć, spędzać czas, czytać, kąpać, nie mówiąc o wspólnym jedzeniu posiłków. Musimy być tatą dla naszych pociech, choćby na chwilę w dniu, tak, by dziecko traktowało nas jak partnera, mentora, czy kolegę do zabawy.

Bycie ojcem to piękna sprawa, a już na pewno, kiedy dziecko szczerze oddaje nam siebie w pełnej wierze, zaufaniu i kiedy chwile wspólnie spędzone dają nam radość, wtedy chcemy do nich dążyć każdego dnia.

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top