Gdzie i jak zorganizować urodziny dla 6-8 latków? Reviewed by Momizat on . Co roku rodzice mierzą się z odwiecznym problemem, czy i gdzie organizować urodziny dla swojego dziecka? Każdy z nas chciałby by był to fajny dzień, by nasze dz Co roku rodzice mierzą się z odwiecznym problemem, czy i gdzie organizować urodziny dla swojego dziecka? Każdy z nas chciałby by był to fajny dzień, by nasze dz Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Gdzie i jak zorganizować urodziny dla 6-8 latków?

Gdzie i jak zorganizować urodziny dla 6-8 latków?

urodziny-w-bielanskim-klubie-karate-kyokushin

Co roku rodzice mierzą się z odwiecznym problemem, czy i gdzie organizować urodziny dla swojego dziecka? Każdy z nas chciałby by był to fajny dzień, by nasze dziecko było spełnione i by urodziny nie były takie, jak w zeszłym roku. Żyjąc w mieście ma się do dyspozycji bardzo dużą liczbę miejsc, które same zapraszają do zorganizowania urodzin. Mając pieniądze można niemalże wszystko. Myślę tu oczywiście o kompleksowej obsłudze. W skład takich urodzin może wchodzić wynajęcie sali na poczęstunek, sali zabaw, animatora a nawet poczęstunku wraz z tortem, puls zaproszenia na urodziny. Nic tylko zapłacić, dowieźć dziecko na urodziny i odebrać je w określonym czasie.

Z moich doświadczeń wynika, że dzieci najlepiej czują się w towarzystwie kolegów z przedszkola czy klasy. Rówieśników, z którymi przebywa na co dzień. Niekoniecznie dzieci znajomych są dobrym rozwiązaniem, to raczej my się wtedy świetnie bawimy a nie nasze dzieci. Dlatego też warto zapytać naszego malucha, kogo widziałby na swoich urodzinach i ewentualnie tak pokierować rozmową, by wybrać daną liczbę uczestników.

Dla dzieci, które urodziły się w cieplejszych miesiącach zestaw pomysłów powiększa się. Imprezy plenerowe to chyba najlepsze imprezy, jakie można przygotować samemu. Wystarczy kawałek polany i można rozpakować grill, powymyślać konkursy i zabawy, jednym słowem super urodzinowy piknik. Nie zawsze jednak chce nam się przygotowywać samemu urodziny, lub robiliśmy to ostatnio. Czasem fajnie jest oddać gdzieś dziecko i liczyć na pomysły innych. Dzieci z jesiennych czy zimowych miesiąców z reguły skazane są na zamknięte pomieszczenia. Dla takich dzieci, najlepszym pomysłem są wszelkiego rodzaju Sale Zabaw, w których mamy zjeżdżalnie, przejścia, labirynty, różne poziomy, jest kolorowo, bezpiecznie oraz gdzie można śmiało wynająć salkę, w której dzieci będą miały jedzenie i picie. Kolejnym pomysłem jest wynajęcie animatora, który może przyjechać do domu, lub który posiada własną salę. Taki „animator” posiada zwykle kilka schematów zabaw, piraci, księżniczki, kosmici etc.. Tutaj należy być ostrożnym ponieważ nie każdy sobie radzi z dziećmi a zabawy nie wszystkim dzieciom odpowiadają i dzieci często mogą się nudzić. Oczywiście im młodsze dzieci, tym łatwiej jest przenieść je w krainę wyobraźni. Im starsze tym trudniej jest znaleźć dopasowaną dla nich ofertę.

Czasem należy wyjść poza schematy i spróbować czegoś nowego. Młodsze dzieci, np. pięciolatki mogą spędzić czas urodzin w fabryce z cukierkami i lizakami, o czym pisałem w Cukier Lukier czyli pięciolatki w Cukierkowni. Starsze dzieci mogą spróbować Robotyki, PaintBalla laserowego, skoczyć do Teatru i zobaczyć jak to wygląda od strony aktora. Ja zdecydowałem się na urodziny Karate w Bielańskim Klubie Karate Kyokushin. Oczywiście to nie był przypadek, syn chodzi na karate a ponieważ klub organizuje takie urodziny postanowiłem, że w tym roku będzie to właśnie impreza karate.

Urodziny w Klubie Karate?

Może to wydawać się dziwne ale jest to świetna forma zabawy dla dzieci od piątego do dziesiątego roku życia! Dzieciaki mają różnego rodzaju zadania, misje, wyzwania. Cały czas są w ruchu, rywalizują ze sobą i pokonują granice, które wcześniej były dla nich niedostępne. Takie urodziny prowadzi przynajmniej jeden Sensei, czasem jest ich dwóch. Dzieciaki mają do niego zawsze szacunek i słuchają się bezgranicznie. To guru, który umiejętnie potrafi zorganizować świetną zabawę oraz utemperować urwisa. Zajęcia sportowe dla dzieci na urodzinach to naprawdę dobry pomysł. Trampoliny, wchodzenie po linie, walka z bajkowym kotem, tory przeszkód:

tor-przeszkod-na-urodzinach-karate-w-bielanskim-klubie-karate-kyokushin

wszystko to sprawia, że maluchy po takiej imprezie są pozytywnie wymęczone, oraz mają ochotę na więcej takich spotkań. Każda taka aktywność poprawnie wpływa na ich zachowania, motorykę oraz współpracę i rywalizację.

Kiedy rodzice pytali mnie jak to będzie wyglądało, w co mają się ubrać ich dzieci szybko odpowiadałem, że mają ubrać się w coś przewiewnego, strój sportowy, na bosaka, lub w skarpetkach. Dzieci zatem nie muszą być elegancko ubrane na takich urodzinach, czują się komfortowo i swojsko. Mówiłem również, że dzieci będą doskonale się bawić. Tak było. Rodzice, którzy przyszli na Urodziny byli zafascynowani tym, jak ich pociechy świetnie dają sobie radę w różnych, wcześniej nie oglądanych, sytuacjach:

Urodziny-Karate-Bielański-Klub-tor-przeszkód-rodzice

Mogło by się wydawać, że urodziny Karate, to dziwny pomysł, gorszy od wynajęcia sali z klaunem, bądź z animatorami. No bo nie każdy chodzi na karate, lub takie zajęcia są ciekawe, lub odpowiednie. Wydaje mi się, że urodziny Karate są jednak zupełnie innym wyzwaniem, bo przecież nie każdy chce bawić się w księżniczki, piratów, czy latać w kosmos.

Na urodzinach karate dzieci podczas zabaw i rywalizacji dawały z siebie wszystko. Były oczywiście przerwy, a wśród jednej z nich tort, który nie mógł być inny niż w podobnej tematyce:

Tort-na-urodziny-Karate

Tort kimono na urodziny Karate

Tort w kształcie kimono dzięki Biegam z Wypiekami był wyśmienitym dodatkiem okraszającym wspólną zabawę. Tematyczne nawiązanie podobało się wszystkim. Czas, który dzieci spędziły bardzo szybko minął i były lekko rozgoryczone tym, że zabawa musi się skończyć. Wiele dzieci mówiło, że chce przyjść kolejny raz, oraz chciałoby chodzić na Karate. Dla klubu jest to bardzo fajna promocja. Dla mnie jako rodzica nagroda, że wybór był trafiony:

Dzieci-po-imprezie-urodzinowej-Karate

Kolejny raz okazuje się, że sport to nie tylko treningi, wyrzeczenia, koszty i poświęcony czas, to również zabawa, wspaniali ludzie i przyjaźnie, które ciągną się niekiedy wiele lat.

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top