Gra matematyczna – Medieval Math Battle czyli świetna aplikacja dla dzieci – recenzja Reviewed by Momizat on . Jeśli ktoś poszukuje aplikacji na tablet, czy na komórkę dla dzieci w wieku 5-7 lat to jest to idealna gra, aplikacja. Uwielbiam gry, które posiadają elementy n Jeśli ktoś poszukuje aplikacji na tablet, czy na komórkę dla dzieci w wieku 5-7 lat to jest to idealna gra, aplikacja. Uwielbiam gry, które posiadają elementy n Rating: 3.4
You Are Here: Home » GRY i APLIKACJE » Gra matematyczna – Medieval Math Battle czyli świetna aplikacja dla dzieci – recenzja

Gra matematyczna – Medieval Math Battle czyli świetna aplikacja dla dzieci – recenzja

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-gra-dla-dzieci-na-tablet

Jeśli ktoś poszukuje aplikacji na tablet, czy na komórkę dla dzieci w wieku 5-7 lat to jest to idealna gra, aplikacja. Uwielbiam gry, które posiadają elementy nauki, rpg, są proste i kolorowe. Medieval Math Battle właśnie taka jest. Oczywiście każdy może ją sobie ściągnąć, odpalić i sprawdzić, należy jednak najpierw ją zakupić.

cena-aplikacji-medieval-math-battle-blog-tataradziCena w PlayGoogle i iTunes bardzo podobna, 20 zł. Jest sporo aplikacji płatnych, ale tą naprawdę warto mieć u siebie na tablecie, gdy chcemy mieć fajną grę i jednocześnie naukę dla dziecka.

Wielkość pliku nie jest duża, szybko się pobiera i instaluje. Po zainstalowaniu mamy grę w wersji angielskiej, nie ma polskiej ale menu jest na tyle intuicyjne, że nie trzeba znać angielskiego, oraz dzieci radzą sobie bez problemu, wszystko jest rozwiązane fajnie graficznie.

Czym jest Medieval Math Battle?

 W Medieval Math Battle jesteśmy postacią, która ma wyczyścić okalające ziemie królestwa z wszelkiego plugastwa. Mapa nie jest duża, ale zawsze coś na niej się dzieje:

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-1

Pojawiają się różni przeciwnicy, mogą to być gobliny, wilki, bandyci czy nawet smoki, które są najmocniejsze i najtrudniejsze na początku. Przeciwników nie jest dużo i są przewidywalni przynajmniej w podstawowej wersji gry. Walki odbywają się w różnych miejscach i w różnych krainach, może być to walka przy młynie, przed bramą zamku, przy zagrodzie, na polanie etc…

Gra jest w pełni 3D, ale nie trzeba mocnych sprzętów. Jest ładna kolorowa i przyjazna.

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-10

Nie ma krwi i nie ma zabijania. Pokonany przeciwnik upada i kręcą mu się gwiazdki nad głową. Do tego twórcy dołączyli przyjemną ścieżkę dźwiękową, tylko lekko nużącą i przyjemne dźwięki walki.

Jak grać w Medieval Math Battle?

Na początku mamy podstawowy sprzęt do walki i nie posiadamy magicznych napojów, które pomagają w walce. Wraz z przebiegiem gry, walką i tępieniem plugastwa otrzymujemy punkty doświadczenia, kasę na lepszą zbroję i miecze oraz inne dodatkowe rzeczy:

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-8

W każdej walce będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnikiem, który ma określoną liczbę punktów wytrzymałości oraz zadaje obrażenia. Wytrzymałość pokazana jest w kołach po obu stronach postaci:

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-9

By zwiększyć swoją wytrzymałość oraz moc uderzenia musimy w miarę rozwoju gry kupować coraz to lepszą broń – obrażenia, oraz zbroję i tarcze – wytrzymałość:

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-4

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-5

 Walka jest banalnie prosta. Kiedy przychodzi nasza tura mamy pięć sekund na „tapnięcie” właściwej odpowiedzi, czyli sumy dwóch cyfr:
medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-6Jeśli tapniemy niewłaściwy wynik dodawania to nie zadamy obrażeń i będzie tura przeciwnika. Jeśli zrobimy to bardzo szybko, kiedy pasek postępu jest jeszcze prawie cały mamy szansę na wykonanie czterech uderzeń. Trzech jeśli zareagujemy szybko, dwóch jeśli pasek postępu będzie w połowie. Jeśli tuż przy końcu, lub kiedy wyczerpie się pasek ale tapniemy poprawny wynik nasz bohater wykona jeden atak.

Prócz konwencjonalnych ataków, mamy również możliwość wypicia mikstury, czy użycia czaru:

medieval-math-battle-blog-taty-tataradzi-7

Czar wykonuje się na końcu kolejki. Może to być uzdrowienie bohatera, lub czar ofensywny, jeden spośród sześciu dostępnych. Czary pomagają na początku rozgrywki, kiedy nie posiadamy jeszcze mocnych mieczy, oraz dobrej zbroi.

Nie mam pojęcia, czy gra ma zakończenie, ponieważ syn zdobył wszystkie najmocniejsze elementy zbroi i najlepszy miecz. Uzbierał sporo fiolek z czarami a przeciwnicy nie stanowią już dla niego problemu.

Dla kogo jest gra Medieval Math Battle?

Gra uczy dodawania, bawi i wprowadza emocje. Jest ona zdecydowanie dla dzieci, które uczą się dodawania. Dla dzieci, które potrafią dodawać, nie będzie stanowiła jednak wyzwania i szybko się znuży. Żałuję, że gierka nie jest rozwijana dalej. Nie są wprowadzane stopnie trudności, że zakres dodawania jest w obrębie liczb dwucyfrowych. Można by na jej podstawie dodawać nowe misje, nowych wrogów, zmieniać postacie, magów, łuczników, różne chorągwie, proporce. Fajnie byłoby przejść misję odejmowania, mnożenia czy dzielenia.

Niestety jest to aplikacja na około tydzień czasu, ale mimo to jest warta swojej ceny. Nie widziałem na rynku konkurencji jeśli chodzi o grywalność, grafikę, muzykę.

Atrakcyjna graficznie
Grywalność
Prostota w obsłudze
Mikroopłaty
3.4
do kupienia

Gra dla dzieci, które uczą się liczyć. Kolorowa, 3D, z elementami rozwoju postaci, walka bez krwi i zabijania. Gra bez reklamy i mikroopłat - związane to jest z wykupieniem aplikacji.

About The Author

Number of Entries : 43

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top