Halloween? Wampiry, duchy, straszydła. Czy to dla dzieci? Reviewed by Momizat on . Coraz częściej pojawiają się artykuły, które opisują, jak to święto Halloween zatraca wartości katolickie w dzieciach. Modny stał się w 2015 roku slogan "Zamias Coraz częściej pojawiają się artykuły, które opisują, jak to święto Halloween zatraca wartości katolickie w dzieciach. Modny stał się w 2015 roku slogan "Zamias Rating: 0
You Are Here: Home » GRY i ZABAWY z Tatą » Halloween? Wampiry, duchy, straszydła. Czy to dla dzieci?

Halloween? Wampiry, duchy, straszydła. Czy to dla dzieci?

halloween

Coraz częściej pojawiają się artykuły, które opisują, jak to święto Halloween zatraca wartości katolickie w dzieciach. Modny stał się w 2015 roku slogan „Zamiast nosić strój idioty, odwiedź grób patrioty”. Każdy ma oczywiście swój światopogląd i swoje oczekiwania. Dla jednych będzie to zatem Wszystkich Świętych i Zaduszki, dla innych Halloween. Na pewno znajdą się tacy, dla których każda okazja będzie dobra by pójść się napić.

Zapewne w kolejnych latach dzień Halloween będzie obchodzony z większą pompą. Będziemy mięli więcej imprez, gadżetów, wystaw sklepowych, artykułów. Media będą na szerszą skalę opowiadały o „święcie Halloween” opanowującym Polskę. Nie da się tego ukryć, to przednia zabawa, która nie gryzie. Nie wyobrażam sobie, by w przeciągu 2-3 lat dzieci z Polski wzorem tych ze Stanów Zjednoczonych latały po sąsiadach z koszykami i krzyczały „trick or treat”. Tak na pewno nie będzie. Ale zabawy w szkołach, przedszkolach, eventy organizowane dla dzieci, maski, ubranka, malowanie twarzy to już się dzieje. Młodzież i dorośli również coraz częściej zaczynają się bawić w Halloween.

przykładowe gadżety na halloween

przykładowe gadżety na halloween grafika z FajnyGift.pl

Uważam, że jest to całkowicie bezpieczna i ciekawa zabawa. Święto zmarłych to posępny czas, w którym wspominamy swoich brakujących bliskich. To z jednej strony dla wielu obowiązek, dla drugich przymus. Halloween to maskarada, rozrywka dla dzieci i dla dorosłych, która bawi. Dla mnie nie ma problemu bawić się na Halloween, by następnego dnia skoczyć do Taty i Babci na cmentarz i pogadać z nimi, wyciszyć się i oddać się zadumie.

Cmentarze o zmierzchu, w dzień, kiedy tysiące lampek oświetlają groby są magicznym miejscem, który chętnie odwiedzam. To czas dla mnie i dla moich bliskich, którzy są w mojej pamięci.

cmentarz nocą w dzień wszystkich świętych blog taty tataradzi

cmentarz nocą w dzień wszystkich świętych fot. z WP.pl

Haloween kojarzy mi się z wampirami, duchami, krwawymi maskami, tatuażami, oraz z wycinaniem w dyniach strasznych buziek. No właśnie. Już nawet tydzień wcześniej wybieram się z dzieckiem do sklepu po dynie. Wycinanie groźnych dyń to wspaniała zabawa dla dzieci. Jeśli są młode, możemy dać im flamastry i poprosić o narysowanie kształtów, które my później wytniemy. Starsze, będą miały fajną zabawę podczas wycinania, oczywiście wtedy, gdy wspólnie usiądziemy do tego tematu.

Przygotowania-do-halloween-dzieci-wycinanie-dyni-tataradzi

Młodsze dzieciaki bawią się razem, wygłupiają się, ale i pracują, Jest to czas, w którym można wspólnie spędzić chwile w rodzinie, lub wśród znajomych. By później wspólnie zapalić świeczki w dyniach. Dzieci podczas takiej zabawy mogą poznać różne typy owoców, czym jest dynia, skąd są pestki, jak je zrobić, z czego wyrastają rośliny i wiele innych… To my decydujemy jak dziecko będzie się bawiło i ile pozna przy okazji ciekawych tematów związanych z dynią, świętem Halloween i tematami pobocznymi. Dodatkowym atutem jest zupa dyniowa, która śmiało może być wykonana z „resztek” lub z nieudanych strasznych dyń. U nas w domu krem z dyni w tym okresie to podstawa.halloween-pumpkin

Jeśli chodzi o tematy duchów i wampirów, dobra i zła, to właśnie po to jest ta zabawa. Kiedy jak nie w Święto Zmarłych, czy Halloween opowiadać dzieciom o życiu, o śmierci, o duchach, wampirach, strzygach, trupach i innych wyimaginowanych potworach. Dzieci przecież mają swoje obawy i im lepiej poznają temat, im lepiej im go przedstawimy, rozłożymy na czynniki pierwsze, tym nasze dziecko będzie mniej bało się upiornych postaci, ciemności, szkieletów etc. Rolą rodzica jest opowiadać dzieciakom o wszystkim co dobre ale i złe, o ich obawach, lękach uczuciach. Tata w tym temacie powinien jak najbardziej wspomóc merytorycznie.

halloween

Halloween – grafika z forum DarkOrbit PL

Jak tu nie kochać Halloween?

wycięte dynie na halloween

About The Author

Number of Entries : 43

Comments (2)

 • Hebergement

  Halloween jest poganska tradycja zwiazana z wieczorem czarnych mszy . Satanisci praktykuja obrzedy zwiazane z demonami oraz orgiami seksualnymi w nocy z 31 pazdziernika na 1 listopada. Fakty te nie przeszkadzaja we wlaczaniu Halloween do program w przedszkoli, podstaw wek, gimnazj w, czy szk l srednich. Promuje sie je takze do wykorzystaniu w domach przez rodzic w, lub jako rozrywke dla doroslych.

  Odpowiedz
  • grawion

   no tak tak, rzeczywiście pogańska tradycja, no ale przed Chrztem Polski bylismy poganami. Wierzyliśmy w bożki urodzaju, miłości etc. Mamy pogańską choinkę w Boże Narodzenie i wiele innych… Halloween to fajna zabawa dla dzieci, to odkrywanie przed nimi tajemnic duchów, wampirów i innych straszydeł, których nie ma a dzieci się i tak boją.
   Każdy temat można przerobić na zło, na pogardę, na niebezpieczeństwo. Nawet dobre rzeczy, kiedy chcemy i uprzemy się mogą zrobić nam krzywdę, czy być nieodpowiednie.
   Dzieciom należy pokazywać, uczyć ich i bawić się z nimi, choćby było to pogańskie święto Halloween.

   Odpowiedz

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top