Jak spędzać czas wolny z dziećmi? Na sportowo z rodziną! Reviewed by Momizat on . Kto inny, jak nie rodzice, mają dać dzieciom przykład? Czas wolny, nauka, żywienie, potrzeby, postrzeganie świata, chęci… Wszystko co włożymy w dzieci od maluch Kto inny, jak nie rodzice, mają dać dzieciom przykład? Czas wolny, nauka, żywienie, potrzeby, postrzeganie świata, chęci… Wszystko co włożymy w dzieci od maluch Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Jak spędzać czas wolny z dziećmi? Na sportowo z rodziną!

Jak spędzać czas wolny z dziećmi? Na sportowo z rodziną!

Jak-spędzać-czas-wolny-z-dziećmi-Na-sportowo-z-rodziną

Kto inny, jak nie rodzice, mają dać dzieciom przykład? Czas wolny, nauka, żywienie, potrzeby, postrzeganie świata, chęci… Wszystko co włożymy w dzieci od malucha będziemy zbierać później. Również zdrowy tryb życia, sport. Wystarczy podnieść się z fotela, wyłączyć telewizor, zamknąć fejsbuka i zrobić coś w tym kierunku. Ponoć nigdy nie jest za późno, ale lepiej wcześniej, by móc cieszyć się efektami.

Wszyscy naokoło mówią, że czas przyspieszył, że doba powinna mieć z 10 godzin więcej, że nie ma czasu na wiele rzeczy. Niewyspani, z podkrążonymi oczami, pijemy kawę za kawą, która nam nie pomaga. Jemy nieregularnie. Siedzimy w zamkniętych pomieszczeniach, przemieszczamy się w samochodach i czas wolny spędzamy w galeraiach czy na zakupach. Gonimy za lepszym jutrem, za sztucznie wytworzonymi potrzebami kolorowych obrazków i dźwięków, prześcigających się w wymyślnym wyszukiwaniu naszych potrzeb. Ulegamy iluzji a brzuchy, boczki, tyłki niemiłosiernie nam przybierają będąc naszą wyrocznią, której nie da się oszukać.

Rozwiązanie jest banalne, trzeba poświęcić sobie trochę czasu. Oczywiście piwo, chipsy i dobry serial jest najlepszy po pracy i ciężkim dniu z dziećmi, ale czy na pewno? Nie ma się co oszukiwać, w Polsce nie ma kultu sportowca. Na WFie rzucają piłkę do grania, czy to w zbijaka, czy gałę, zależy od płci. Jeśli nie jest to szkoła, czy klasa sportowa, to jest dramat. Z takich szkół wywodzą się miliony Polaków. Bez praktyki w sporcie, bez potrzeby wyładowania się fizycznego, bez pozytywnych endorfin, które są po każdym treningu jemy, tyjemy i zaszczepiamy to naszym dzieciom.

Nie jestem ideałem, nie jestem sportowcem, ale wiem, że jeśli moje małe dzieci nie spróbują nart, roweru, basenu, skałki, kręgli, karate, biegania, jazdy konnej czy nawet strzelania z łuku, będą ubogie fizycznie, zamknięte w pokoju, grały na elektronicznych pudełkach, piły słodkie napoje, wcinały przetworzone przekąski i uczestniczyły w e-rozmowach z e-znajomymi w e-świecie posługując się e-językiem pod pseudonimami i awatarami.

Z jednej strony osiągnąłem wiek, w którym muszę się pilnować, bo to co zjem samo nie wytranspiruje się w kosmos, z drugiej czuję, że jeśli nie ja to nikt inny nie pociągnie sportowego bakcyla. Jeśli chcemy bawić się w sport, musimy znaleźć w sobie siłę, zainteresowanie i czas, a potem musimy to przekuć na swoje dzieci, które również powinny mieć na to siłę, czas i być tym zainteresowane.

Pisałem ostatnio o zorganizowaniu urodzin Karate, dla dzieci w wieku 6-8 lat. Nie wzięło się to przypadkowo, ponieważ jeden z moich synów trenuje karate.

Karate-z-Synem

Dlaczego nie piłka nożna, koszykówka, tenis, Judo, bieganie czy inny sport? Bo po wielu próbach testach, godzinach, okazało się, że to właśnie karate jest odpowiednim sportem dla niego. Ja nie wybierałem, chciałem inną dyscyplinę, ja tylko podsuwałem, aż sama się znalazła.

Cieszę się z tego, że minął rok i od zajawki karate, doszliśmy do stałego harmonogramu, który wypełnia czas, bawi, uczy, pozytywnie męczy ale również daje takie wartości jak wytrenowanie organizmu, budowanie zdrowych nawyków życia, odpowiednia świadomość sportowa i duchowa.

W czasie treningu rodzice mogą skorzystać z wolnego czasu, niektórzy czytają książki, przeglądają FB w telefonach, lecą na zakupy, a ja postanowiłem wziąć się za siebie i w tym czasie chodzę na siłownię z drugim synem.

Ćwiczenia-z-Synem

Dzięki temu żona może spokojnie odsapnąć od trudu codziennego życia i również sama poćwiczyć bieganie, kardio czy inne, a my fajnie bawić się oraz chodzić na wspólne treningi.

Każdy z nas może zmienić swoje życie. Wystarczy wygrać z kanapą i przeorganizować sobie plan tygodnia by wspólnie z rodziną spędzić fajnie czas, którego i tak poświęcamy bardzo mało rodzinie. Życie jest tu i teraz a nie za rok czy miesiąc. Dzieci nie będą przez całe życie maluchami. Wyrosną na dorosłe osobniki, na które nie będziemy mieli wpływu. Dlatego też fajnie jest budować w nich od małego przyzwyczajenia do sportu, pokazywać im również, że i my czerpiemy ze sportu korzyści, oraz że wspólnie możemy świetnie się bawić.

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top