Jaki wybrać wózek dla dziecka? Nowy? Używany? Wielofunkcyjny? Uniwersalny? Reviewed by Momizat on . Wszystkie mamy ale i tatusiowie potrzebują wózka gdy w perspektywie kilku miesięcy mają zderzyć się z rzeczywistością, czyli z narodzinami potomka. Niby prosta Wszystkie mamy ale i tatusiowie potrzebują wózka gdy w perspektywie kilku miesięcy mają zderzyć się z rzeczywistością, czyli z narodzinami potomka. Niby prosta Rating: 0
You Are Here: Home » PRZYDATNE » Jaki wybrać wózek dla dziecka? Nowy? Używany? Wielofunkcyjny? Uniwersalny?

Jaki wybrać wózek dla dziecka? Nowy? Używany? Wielofunkcyjny? Uniwersalny?

wózek uniwersalny moodd 2014

Wszystkie mamy ale i tatusiowie potrzebują wózka gdy w perspektywie kilku miesięcy mają zderzyć się z rzeczywistością, czyli z narodzinami potomka. Niby prosta sprawa wózek dziecięcy, ale wiele osób głowi się jaki wózek kupić. Oczywiście w przypadku narodzin jednego dziecka mamy do wyboru wiele możliwości. W przypadku bliźniaków, trojaczków, tutaj obszar poszukiwań jest o wiele węższy a ja skupię się na wózkach dla rodziców, którym ma urodzić się jeden maluszek. Temat wyboru wózka może z pozoru wydawać się ciężkim i skomplikowanym tematem, ale tak nie jest.

Wózki dziecięce wielofunkcyjne czyli uniwersalne.

Jak dla mnie jest to najlepsza opcja. Wszystko w jednym. Jeden wydatek, jeden problem z głowy. Niektórzy mogą się krzywić i wolą zakupić dwa wózki, ale jak dla mnie wielofunkcyjny wózek dziecięcy to najlepsze rozwiązanie. Część osób mówi, że są to najdroższe wózki, że są ciężkie i wszystko w jednym nie daje tego co kilka wózków. Oczywiście można patrzeć na to w taki sposób ale, kupując jeden wózek będziemy mieli Gondolę, nosidełko, które jest od razu fotelikiem do samochodu oraz spacerówkę. Jeśli chodzi o wagę to obecna technologia i materiały wózków są tak daleko do przodu, że podstawa wózka wielofunkcyjnego nie jest ciężka. Rozumiem ból wszystkich tych, którzy wchodzą po schodach z wózkiem i tutaj 2 kg mogą robić różnicę. Jeśli to jest ich kryterium do wyboru wózka to niech kupią rzeczywiście leciutki, głęboki wózek, a potem również leciutką spacerówkę, albo zostawiają wózek na parterze, czy półpiętrze.

Jeśli nie wózek wielofunkcyjny to co?

wózek głęboki dla dzieckaTo trzeba będzie i tak kupić wózek który będzie miał gondolę, jest to tzw. wózek głęboki. To jest mus, bo niemowlaki muszą wychodzić z domu nawet kiedy jest zima. Najpierw je werandujemy, a potem wrzucamy do wózka i chodzimy na spacery. Głównie chodzą mamy, bo to dla niech forma kontaktu ze światem, ale i tatusiowie powinni się do tego przyzwyczaić. Nie ma wstydu! Jesteśmy w końcu ojcami dzieci i to raczej zaszczyt niż wstyd chodzić z wózkiem! Zatem każdy wybór wózka to bardzo ważna rodzinna decyzja.

Wózki głębokie mają ciekawy design, w porównaniu z wózkami wielofunkcyjnymi. Podyktowane jest to brakiem rozwiązań do montowania modułów gondoli, nosidełka i spacerówki. Ale nie zawsze są lżejsze, bo rozwiązania u nich niekiedy są wykonane z cięższych materiałów. Są ładne, ale starczają tylko na około roku, czyli do momentu, kiedy dziecko zacznie siadać.

spacerówka wózek dla dziecka po wózku głębokimNastępnym wózkiem, w który będziemy musieli się zaopatrzyć to tzw. spacerówka. Będzie ona nam służyła do około 3 roku życia. Dziecko po 1 roku życia powinno już stawiać pierwsze kroki i lepiej będzie kiedy będzie chodziło, niż było wożone wózkiem, ale na pewno przyda się ona później gdy będziemy chcieli wybierać się gdzieś na wyprawy. Spacerówka jest również idealna na małe zakupy typu jajka, chleb, włoszczyzna czy piwko na ławkę.

U mnie po drugim roku życia wprowadziłem rowerek biegowy o którym pisałem w artykule Rowerek Biegowy, dla kogo, od kiedy, co to jest i jaki… Wózek brałem tylko na zakupy, wszędzie w inne miejsca a nawet przygody brałem plecak i rowerek biegowy. Często zdarzało się, że wracałem z domu niosąc dziecko na jednej ręce a w drugiej rowerek biegowy. Mimo to przygody były niezapomniane!

nosidełko dla dziecka do samochoduOstatnią opcją przydatną dla rodziców zmotoryzowanych jest nosidełko dla dziecka do samochodu, które jest niezbędne w podróży samochodowej. Nosidełko jest również opcją do 1 roku życia, kiedy dziecko jeszcze leży. Później trzeba będzie zakupić pierwszy fotelik dla dziecka czyli do 13kg.

Jeśli mamy samochód to każda z powyższych opcji jest niezbędna. Więc czekają nas potrójne zakupy. Będą one rozłożone w czasie, ale suma zakupów nie musi być niższa niż wózka wielofunkcyjnego. Dodatkowo należy pamiętać, że wózki głębokie nie zawsze są składane i pewnie nie zmieszczą się do samochodu. Kto nie jest zmotoryzowany nie będzie miał problemu, bo nosidełko odpada i wystarczy wózek głęboki do pociągu czy autokaru a nawet samolotu.

Dlaczego wózki wielofunkcyjne?

Bo mają wszystko czego nam potrzeba. Wózki wielofunkcyjne czyli uniwersalne są naprawdę dobre i nie ma się co przed nimi bronić. Każda firma parająca się produkcją wózków ma swój system do którego doczepia się gondolę, nosidełko i spacerówkę. Systemy, stelaże, ramy czy jak je zwą są podobne, podobnie się składają więc każdy użytkownik wózka poradzi sobie z większością rozwiązań. Przewagą wózków uniwersalnych jest właśnie opcja składania. Kilkoma zwinnymi ruchami odczepiamy moduł od ramy wózka, ramę składamy i pakujemy do samochodu, następnie wrzucamy gondolę czy spacerówkę i możemy udać się w podróż.

wózki uniwersalne różne modele

Gondola to pierwsza bardzo potrzebna część wózka, bez której nie wyobrażam gondola do wózka wielofunkcyjnegosobie spacerów z noworodkiem czy niemowlakiem. Należy pamiętać, że noworodki i niemowlaki nie powinny przebywać długo w pozycji siedzącej zatem gondola wymusza nam pozycję leżącą, nadaje się na zimę, zabezpiecza przed słońcem, wiatrem, deszczem. Nie ma złej pogody dla gondoli. Jest ona w wózku wielofunkcyjnym na wyposażeniu i w podstawie, to ona wyznacza nam styl i charakter wózka a cały design przekłada się na nosidełko i moduł spacerówki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie wózka?

Jeśli cena nie gra roli, to zapewne będziemy kierować się designem wózka, lekkością materiałów i możliwością składania. Jeśli mamy określony budżet to wybór napewno zawęzi się do kilku opcji, z których wybierzemy model czy modele, które będą dla nas najbardziej potrzebne.

Wózek powinien jeździć, trzymać dziecko i chronić je przed warunkami atmosferycznymi, reszta to tylko dodatki.

kółka-w-wózkuKoła w wózku są zatem bardzo ważne. Proponuję wózki na czterech kółkach a nie na trzech, oraz wszystkie kółka tej samej wielkości. Małe kółka z przodu są słabsze na ścieżkach, trawnikach i w śniegu. Ciężko się taki wózek prowadzi, grzęźnie i jest problem. Jedno koło z przodu wygląda efektownie, często są to nowe świetne wózki ale jest dobre wyłącznie na utwardzonych, równych drogach. Tam gdzie są nierówności, piach, i krawężniki czy wsiadanie do autobusu jest problem. Dodatkowa kwestia to czy koła – opony – pompowane czy z materiałów piankowych, gumowych. Kochani, jeśli macie ochotę pompować koła, przebić je na ostrej krawędzi i martwić się co dalej to jest to produkt dla Was.

składane-stelaże-wózkaSystem mocowania w większości rozwiązań umożliwia nam przypięcie gondoli, spacerówki czy nosidełka do stelaża przodem bądź tyłem do kierunku jazdy. To bardzo ciekawa i przydatna opcja. Większość systemów jest podobna jeśli chodzi o stopień skomplikowania składania. Różnice są wyłącznie w wyglądzie, który ma często wpływa na wagę i rozmiar po złożeniu. Należy zatem każdy system mocowania, czyli stelaż, ramę złożyć osobiście i sprawdzić który system podoba się nam bardziej, czy lepiej składa się, czy mieści w aucie, komórce, szafce ect.

Udogodnienia wózka to niezliczona opcja dodatków, którymi licytują się producenci wózków. Mogą to być składane, czy wysuwane rączki, hamulce i blokady wózka, regulacja twardości wózka, obszycia i materiały pokrywające wózek, systemy przeciwdeszczowe, parasolki, torebki, pokrowce, odblaskowe lamówki, wielopunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane podnóżki, kosze na zakupy również regulowane, stopień na nóżki dziecka, odpinane barierki, regulacje siedzenia czy leżenia i wiele wiele innych dodatków, ulepszeń.

Jeśli to nasze pierwsze dziecko to wybór będzie trudniejszy, bo wybór wózka to nowość. Każdy z nas chciałby mieć super wózek znanej marki tak, by sąsiedzi, znajomi czy rodzina widziała, że nas stać, że dbamy o dobro malucha no i byśmy nie musieli się przejmować niczym. Okazuje się, że model matki czy ojca chodzącego z wózkiem na nikogo nie robi większego wrażenia. Mało osób przygląda się czy jest to nowy model, czy stary, czy używany czy prosto ze sklepu. O takich rzeczach mogą rozmawiać matki spotykające się na spacerach i to raczej w kwestii tego co który model ma, a który powinien. Kolor, kształt, wzór to kwestia gustu a mama czy tata z wózkiem to zawsze będzie mama czy tata z wózkiem. Chyba, że będziemy mieli super nowoczesny wózek o niespotykanym wzorze, wtedy będziemy zauważani.

Przy pierwszym dziecku poszedłem do kilku sklepów z wózkami i porozmawiałem ze sprzedawcami. Wózków jest cała masa i tylko od zasobności naszego portfela zależy jaki wózek zakupimy. Ja wybrałem wózek z niższej półki, który zamierzam wykorzystać przy drugim dziecku bo nowy to strata kasy. Ten który posiadamy mimo swoich minusów działa jak każdy inny wózek, ma gondolę, nosidełko i spacerówkę i to mi spokojnie wystarczy. Zatem nie zawsze należy decydować się na super materiały, czy ultra dziwaczne rozwiązania, albo rozpoznawaną markę, bo uważam, że wózek ma służyć.

Używany wózek czy nowy?

To rzecz gustu i portfela. Ja do drugiego dziecka będę miał używany, ale po swoim dziecku. Nie wyobrażam sobie kupić wózka dla noworodka od kogoś obcego. Nigdy nie wiadomo do czego ten wózek służył i gdzie był przechowywany. Dla przykładu, mój znajomy wykorzystywał wózek do remontu, woził w nim płytki, gruz, narzędzia. Oczywiście można umyć i wyszorować taki wózek, można również umyć i wyszorować po kimś buty i w nich chodzić. To kwestia estetyki.

Gdzie kupić wózek?

Gdziekolwiek gdzie jest dobra cena, nawet w internecie. Najpierw jednak sprawdźmy taki wózek czy dany model, kolor nam odpowiada. Kupowanie w sieci bez wcześniejszego ich sprawdzenia jest dla mnie złym rozwiązaniem. Jeśli mamy wybrany model możemy poszukać go na aukcjach, wyszukiwarki nam w tym pomogą.

Ranking wózków dla dzieci

W sieci jest wiele rankingów wózków, które mogą nam pomóc w zorientowaniu się co jest teraz modne, jakie są nowe rozwiązania oraz ile takie wózki kosztują. Zawsze patrzę z przymrużeniem oka na takie rankingi, każdy z nas może taki rankig samemu zrobić na własną potrzebę i z własnej perspektywy. Możemy spotkać top sprzedaż, top gondole, top spacerówki etc. Wystarczy posłużyć się odpowiednio wyszukiwarką.

Wózki to niezbędny element w naszym życiu. Sami w nich jeździliśmy choć tego nie pamiętamy. Nie ma się co bać ani myśleć, że zakup wózka to jakiś wielki problem. Trzeba trochę poczytać, przejść się do sklepu i rozłożyć parę wózków. Bez tego nie da się wybrać wózka dla siebie, no chyba, że ktoś nam kupił na prezent i musimy się zmierzyć z nim. Nie będzie on na pewno dopasowany idealnie do naszych potrzeb, ale zawsze będzie spełniał swoje podstawowe funkcje.

tata z wózkiem

About The Author

Number of Entries : 43

Comments (47)

 • Jolka

  Ja jestem bardzo zadowolona z wozka wielofunkcyjnego, nie zamienilabym go na zaden inny, mam wózek polskiej marki Riko, model Nano.

  Odpowiedz
  • grawion

   Hmmm… ja również miałem wielofunkcyjny i również polskiej marki – Coneco. Nie był on najlepszy i z najlepszych materiałów. Ale służył, miał ciekawe rozwiązania, bardzo dobrze się składał oraz był lżejszy niż drogie i bardziej znane np. Maxicosi… Wybrałem funkcjonalność i cenę, a nie modę i markę.

   Odpowiedz
   • Zosia

    Tu siezgadzam, wazne zeby wozek nampasowal, byl bezpieczny i wygodny dla dziecka, a moda ma tu drugorzędne znaczenie, kilka moich kolezanek wybralo wozek bo jakas celebrytka taki ma a potem narzekały, ja dlugo szukalam wózka, musial byc i wygodny i bezpieczny ale tez odpowiedni do spacerow w trudniejszym terenie, zeby latwo sieskladal, miescil w bagazniku i mial dobrejjakosci tapicerke, wybralam model branoecco z riko.

    Odpowiedz
    • Ala

     Ale wyglad tez ma znaczenie, nie oszukujmy sie, lubimy otaczac sie ladnymi rzeczami, nie mowie ze z tego wzgledu gotowa bym byla wydac kilkanascie tysiecy na wozek, nie, ale teraz sa sliczne wozki w znacznie nizszych cenach, ja akurat wybralam wozek wielofunkcyjny, a spodobalmi sie zezgledu na eko skorzane wstawki w tapicerce i elegancki szary stelaz, wozek jest z Expandera model Ecco Mondo.

     Odpowiedz
     • grawion

      nie no oczywiście, że wygląd ma znaczenie. Im więcej możemy wydać tym bardziej wygląd ma znaczenie. Często jest jednak tak, że kupujemy co nam się podoba i okazuje się, że wózek czegoś nie ma, albo coś się w sumie nam nie przydaje 🙂

    • grawion

     hmm.. ciekawe podejście do celebrytek 😉
     Dla mnie urządzenie musi być praktyczne, muszę o tym przeczytać dowiedzieć się jak działa do czego to jest i dopiero wtedy patrzę czy mi się podoba, jak nie szukam czegoś podobnego.

     Odpowiedz
 • Lena

  Jak dla mnie to tylko wielofunkcyjny sprawdził się w 100%. wybraliśmy model Anex Sport

  Odpowiedz
 • malagoska321

  Ja jednak stawiam na wielofunkcyjny 2w1, nie wiem czy zdecydowała bym się na używany, może po rodzinie. Kupiłam anex sport, gondolka super się sprawdziła, służyła nam do 6miesiąca życia, teraz używamy spacerówki. Wózek ma świetną amortyzację, doskonale radzi sobie na drogach kamienistych.

  Odpowiedz
  • grawion

   tak wielofunkcyjne 2w1 są naprawdę ciekawą propozycją a ten anex sport fajny, ładny miły dla oka i wydaje się, że ciekawe materiały!

   Odpowiedz
 • Natalie

  Ja miałam możliwość testowania wózka Bugaboo, ale kompletnie nie przypadl mi do gustu, ok fajnie wyglada, lekki, latwo sie sklada, zajmuje minimum miejsca w bagazniku ale niestety moim zdaniem dziecku jest w nim nie wygodnie, jakos tak dziwnie dziecko sie w nim uklada i w koncu zrezygnowalam z tego wozka i kupilismy taki bardziej klasyczny choc w funkcjonalnością dorownuje tamtemu, to model Ecco Mondo.

  Odpowiedz
  • grawion

   Wózek typu Bugaboo to ciekawa oferta, fajnie wygląda i materiały też nie kiepskie. Dobrze, że to były testy. Jak widać warto jest zawsze wózek wypróbować sobie, jeśli jest taka możliwość. Często niestety kupujemy wózek przed urodzeniem dziecka i trzeba mieć już to co się wybrało a dopiero w „praniu’ wychodzą mankamenty, czy braki, których wcześniej nie zauważyliśmy. Dodatkowo może być tak, że nie wiedzieliśmy, że w wózku coś nam będzie potrzebne, a coś całkowicie zbędne. No ale takie jest życie 🙂

   Odpowiedz
 • Antosia

  Wózki wielofunkcyjne są praktyczne. Sama miałam wielofunkcyjny. Jak dziecko malutkie to gondola w użyciu, jak już siedzi i jest stabilny w miarę, albo nie mieści się do gondoli to spacerówka, a fotelik z adapterami jak jesteśmy zmuszeni jechać na szybkie zakupy do sklepu przykładowo. Ja tak używałam. Niestety byłam zmuszona poprzez kilogramy zmienić wózek po przeprowadzce mieszkamy wysoko bez windy. Zakupiłam jednak spacerówkę easygo nitro. Jest mała i bez problemu wnoszę ją sama do nas do domu.

  Odpowiedz
  • Eliza

   No właśnie, gabaryty wózka są dość istotne, ja przybieram się do zakupu spacerówki i właśnie się zastanawiam między Twoim modelem a volt z eurocart…ten drugi jest chyba jeszcze nieco lżejszy, ale wizualnie bardziej podoba mi się wybrany przez Ciebie model, ale w sumie wygoda dla dziecka najważniejsza…jak się sprawdza w użytkowaniu?

   Odpowiedz
   • Antosia

    Eliza przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale wcześniej nie miałam czasu za bardzo. Mam nadzieje, że nie zawiodłaś się na mnie. Teraz pewnie będziemy mogły się odczuciami co do wózka już wymienić, bo pewnie już zakupiłaś. Ja odczucia ma pozytywne: zwrotny, wygodny w prowadzeniu, pranie nie należy do najtrudniejszych i nie spiera się materiał,a dość często jest przecierany bo wiadomo jak to dzieci brudzą w trybie ekspresowym. Nie miałam okazji jeszcze oddawać do naprawy bo jest bezawaryjny. 🙂

    Odpowiedz
    • Eliza

     zakupiłam volta jednak, bo mogłam obejrzeć go na żywo w sklepie i mi się spodobał..nie miałam okazji porównać go z tym drugim modelem, jest lekki, zwinny i nieduży, jeździmy nim od paru tygodni i jestem zadowolona i ja i dziecko..na razie nie zauważyłam żadnych wad..mam nadzieję, że dobrze nam się obrał.

     Odpowiedz
 • Ewelina

  Nie chcieliśmy kupować używanego wózka ale też nie chciałam wydawać na nowy 3 albo 4 tyś. W ofercie pewnego sklepu internetowego znalazłam dobrą ofertę wózka polskie firmy Anex Sport 3w1. Komplet kosztował jakieś 2300zł . O nic się już nie martwiłam bo w komplecie są wszystkie potrzebne akcesoria. Duże zadowolenie i duży komfort jazdy.

  Odpowiedz
  • grawion

   Fajnie!
   oczywiście z tym używanym wózkiem to pewnie każdy chciałby mieć nowiutki, ja dla drugiego dziecka zdecydowałem się na ten sam wózek 🙂
   Nie był wyeksploatowany, ale jakoś tak uzgodniliśmy w rodzinie, że ten co mamy jest na tyle sprawny i dobry że nie ma sensu kupować nowego

   Odpowiedz
 • Antosia

  Eliza przepraszam jakiś czas nie zaglądałam tutaj tyle na głowie się ma. Ja nie narzekam bardzo fajny w prowadzeniu i generalnie zadowolona jestem. A Ty zakupiłaś w końcu volt-a? Jak się sprawuje?

  Odpowiedz
  • Eliza

   Antosia, zakupiłam …a raczej…zamówiłam, czekam teraz, mam nadzieję, że będę zadowolona z wyboru, jak już wózeczek dotrze i spraktykuję jego użytkowanie nie omieszkam podzielić się swoimi odczuciami co do volt-a 🙂

   Odpowiedz
   • Eliza

    wózek dotarł, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, lekki, zwinny, przy tym nieduże gabaryty sprawiają, że jest wygodny w prowadzeniu i w transporcie, duży kosz pozwala sporo zmieścić, nie jest to z pewnością wózek na trudne tereny, raczej na warunki miejskie uważam, że jest bardzo dobry, dodatkowo w przystępnej cenie.

    Odpowiedz
 • Adam

  Hej. To własnie ja wybierałem.wózek dla mojej małej księżniczki. Anex sport w rożowo szarym kolorze to był strzał w dziesiątke. Wszystkim sie wózek bardzo podoba a szczegolnie naszej księżniczce ponieważ uwielbia spacery w tym wózku. Używamy spacerówki juz.od 2 miesiecy i to sprawiło że Maja nie bardzo chce wracac do domku ze spaceru. Wygodnie jej sie siedzi a jak przysnie to rozkładam plecy do pozycji leżącej. Cepła okrywa na nogi zabezpiecza przed wiatrem. 100 % zadowolenia.

  Odpowiedz
 • jacek

  Nie ukrywam, że jestem zdania, że na wózek trzeba trochę wydać. W moim przypadku i mojej małżonki padło na Tutka. Bardzo dobre wrażenie ich wózki na mnie zrobiły. Są świetnie wykonane, i bardzo funkcjonale. Nie ma się do czego przyczepić. W dłuższej perspektywie opłacalne, bo zadbany model będę mógł później sprzedać.

  Odpowiedz
 • Romek

  Wózki są różne i różniaste, ważne aby nie wybierać czegoś, co jest ładne, ale niefunkcjonalne. Lepiej praktyczny wózek. Przykładek jest np. Tutek Tirso, który uważam za taki, który można określić mianem wygodnego i mającego dobry stosunek jakości do ceny.

  Odpowiedz
 • Marta

  Polecam z czustym sumieniem polski wózek Anex Sport. Lekka duża gondola z regulacją plecków , cichym składaniem budki , materacem kokosowym. Wygodna spacerówka z materacykiem dla mniejszego dziecka , montowana w oba kierunki i rozkładana do spania. Aluminiowa rama z podwujną amortyzacją i dużymi kołami skrętnymi.

  Odpowiedz
 • Olga

  Zdecydowanie polecam wózki polskich producentów. Nie dość że są przystosowane do naszych dróg to do naszego klimatu. Ja wybrałam Anexa Sporta. Na zimę wózek super zabudowany a materiały impregnowane, a na lato dobra wentylacja i filtry UV .
  Oczywiście tak jak Pan Jacek 🙂 stawiam na to że wózek zadbany i do tego dobry jakościowo można później odsprzedać 🙂 w dobrej cenie.

  Odpowiedz
  • grawion

   Anexa Sporta – fajne modele mają wózki. Jeszcze 10 lat temu „widać było” polski wózek na drodze. W tej chwili zarówno materiały jak i design nie odbiegają od zachodnich. Ja korzystałem z polskiej myśli technologicznej przy dwójce dzieci i jeśli chodzi o jakość nie było źle 🙂

   Odpowiedz
 • Sara

  My kupiliśmy nowy. Model polskiej dobrej firmy Anex Sport. Używam go ponad rok. Bardzo jestem zadowolona. Stabilne wozki ktore lekko sie prowadzą i są latwe w obsłudze.

  Odpowiedz
 • Pabello

  My się z żoną zdecydowaliśmy na Euro-Cart Volt. Przyjemny, lekki, dobrze wykonany wózeczek. Wszystkie elementy do siebie dopasowane, dograne, wygląd ładny. Cenowo bardzo się opłaci.

  Odpowiedz
  • grawion

   Wygląda fajnie ciekawe jak się sprawują kółka bo wyglądają na małe, ale pewnie są standardowe…

   Odpowiedz
 • Karolina

  U mnie wybór wózka trwał baaaardzo długo. Miałam nawet specjalny plik w wordzie, w którym wypisywałam sobie wszystkie modele i ich wady i zalety 😀 Pod koniec wahałam się między adamexem a anexem, ale w ostateczności wybrałam adamex. Jakiś taki dużo bardziej solidniejszy mi się wydawał i lepiej się nim jeździło – ma miększą amortyzację niz anex. Noi i gondola w adamexie duż bardziej przestronna. Już od kilku miesięcy mamy model vicco i jestesmy bardzo zadowoleni.

  Odpowiedz
  • grawion

   fajna sprawa plik w wordzie i +/-
   wózków rzeczywiście jest sporo i można sobie przygotować coś takiego. Ostatecznie i tak każdy wybiera pod siebie. Tam gdzie mieszka, do czego mu potrzebny, okres w którym się dziecko rodzi… Wiele czynników na to wpływa.

   Odpowiedz
   • Paulina

    No właśnie ja myślę, że to gdzie mieszkamy jest najważniejsze przy wyborze dwóch wózków czy opcji 2w1. Nasze mieszkanie niestety jest zbyt małe, więc też zainwestowaliśmy w vicco. Przynajmniej mamy teraz dwa dobre wózki w jednym. 😛

    Odpowiedz
 • Ola

  Ja się właśnie rozglądam za pierwszym wózkiem dla dziecka i też skłaniam się ku adamexowi. Najbardziej te modele Vicco albo Barletta mi się podobają. Wyglądają stylowo. Mają sporo przydatnych dodatków no i cenowo są w moim zasięgu bo 1800-2000 można je już kupić 🙂

  Odpowiedz
 • kama

  Ja na prezent siostrze kupowałam model vicco od adamexu. Wózek jest wielonfunkcyjny 2w1, bardzo ładnie wyprofilowany i estetycznie obłędny! Śmiesznie to zabrzmi ale jak sama nie mam dziecka tak zapragnęłam mieć i jeździć takim cudem! Siostra od kilku miesięcy jeździ wózeczkiem i bardzo sobie chwali.

  Odpowiedz
 • Kacper

  U mnie żona wybrała model vicco od adamexu. Myślałem, że jak to kobieta kieruje się tym, że jest ładny (bo jest to muszę przyznać) ale moja żona okazała się podejść do tego wyzwania okiem inżyniera. Sprawdziła (ku mojemu zdziwieniu) amortyzatory, to czy wózek jest lekki w prowadzeniu i lekki jeśli chodzi o wagę, czy się sprawnie składa i rozkłada i o dziwo (bo do butów tak nie podchodzi!) czy jest więcej niż na jeden sezon tzn. czy z gondoli możemy się przerzucić na spacerówkę. Gratuluję mojej żonie bo jest inżynierem na 5+ a wózek to nawet ja uwielbiam sobie nim poszaleć z synem!

  Odpowiedz
 • Bartek

  Kumpel, który ma dwójkę dzieci polecił mi i żonie, że jeśli szukamy wózka dla naszego dziecka to warto kupić wózek marki Adamex. tak też zrobiliśmy kupiliśmy od nich wózek a konkretnie model Barletta, który łatwo można przekształcić w spacerówkę, co było dla nas bardzo ważne. Wózek prowadzi się bardzo wygodnie, jest lekki i bardzo ładnie wygląda. Jesteśmy zadowoleni z zakupu 🙂

  Odpowiedz
  • grawion

   dzięki za koment, faktycznie wózki Adamex mają swój styl i okazuje się, że nie trzeba daleko szukać bo mamy na rynku fajnego producenta z dobrymi materiałami i designem.

   Odpowiedz
 • Kacper

  Na pewno nie używany – odpada. Takie wózki choć reklamowane są jako „niemalże idealne” to zawsze mają ukryte wady. W dobrej cenie można kupić świetny wózek np. Riko Vario i mieć pewność, że dziecko będzie podróżować w komfortowych warunkach.

  Odpowiedz
  • grawion

   to prawda, że często wózki mają „ukryte problemy” rączka się nie przekręca, coś nie do końca rozkłada, skrzypi, schodzi powietrze. Mimo to nie każdy ma 1500 zł na wózek, a jeśli wypyta się poprzedniego użytkownika o wszystkie przeciw, może okazać się, że wózek używany nie jest zły 😉 bo taniutki

   Odpowiedz
 • Aleksandra

  szukałam wózka 2w1 bo fotel dobierał mi sprzedawca, teraz jeździmy wózkiem anex cross która bardzo fajnie się sprawdza, po pierwsze nie jest bardzo ciężki, lekko się prowadzi a materiał eco skóra bardzo dobrze się czyści, zawłaszcza po spacerach jesienno-zimowych 🙂 dla mnie to też najpiękniejszy wózek wizualnie 🙂

  Odpowiedz
 • Daniel

  Mów co chcesz, ale ostatnie zdjęcie mnie rozwaliło – genialne. Z porad doświadczonego taty z 3 młodymi, mogę zalecić kupienie przy pierwszym dobrej jakości wózek, nawet dopłacić te pare-set złotych, ale przyda się w przyszłości, bądź sprzedacie po dobrej cenie. My dopiero przy drugim na to wpadliśmy, kupiliśmy Adamex Vicco i teraz czeka na 3-ciego.

  Odpowiedz
  • grawion

   tak ostatnie zdjęcie również mi się podobało 🙂
   tak to prawda, na wózku nie ma co oszczędzać bo później może okazać się, że za rok, dwa czy osiem trzeba go odkurzyć i przeznaczyć dla drugiego, czy kolejnego dziecka 😀

   Odpowiedz

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top