Labirynt dla dzieci do wydruku, narysowania, zabawy i nie tylko Reviewed by Momizat on . Labirynt to z jednej strony może być tajemnicza zabawa, zagadka do rozwiązania, miłe spędzeniem czasu, jak i świetna zabawa dla dzieci już od trzeciego czy czwa Labirynt to z jednej strony może być tajemnicza zabawa, zagadka do rozwiązania, miłe spędzeniem czasu, jak i świetna zabawa dla dzieci już od trzeciego czy czwa Rating: 0
You Are Here: Home » GRY i APLIKACJE » Labirynt dla dzieci do wydruku, narysowania, zabawy i nie tylko

Labirynt dla dzieci do wydruku, narysowania, zabawy i nie tylko

Labirynt zabawa dla dzieci i dorosłych

Labirynt to z jednej strony może być tajemnicza zabawa, zagadka do rozwiązania, miłe spędzeniem czasu, jak i świetna zabawa dla dzieci już od trzeciego czy czwartego roku. Wiek ponoć nie ma znaczenia. Często jednak ludzie mówią, że nie przynosi żadnych korzyści prócz tego, że rozwiążemy dany labirynt. Z tym się nie zgadzam.

Bolek i Lolek przygody w labiryntachTo jak podejdziemy do tematu zależy tak naprawdę od nas. Możemy kupić dziecku książeczki z labiryntami dostępne w wielu księgarniach a nawet w hipermarketach. Jest tego naprawdę sporo. Nie zawsze musi to być Bolek i Lolek – przygody w labiryntach. Masa zeszytów jest połączona z łamigłówkami, kolorowankami, naklejkami, czy zagadkami. Zakup takiego zeszytu z labiryntami to chyba najprostsza sprawa. Miło jest jednak wtedy przysiąść z dzieckiem, wziąć kolorowe kredki i rozwiązać wspólnie kilka. Zakup książeczek jest dla mnie czymś podobnym do włączenia dziecku bajki. Masz baw się, masz oglądaj, nie mam czasu dla Ciebie. Oczywiście nie zawsze, bo czasem dziecko powinno samo spędzać czas. Zabawa wspólnie z dzieckiem to jednak zawsze niezapomniane chwile dla niego.

Labirynty możemy również tworzyć samodzielnie. Nie trzeba zdolności kreślarskich ani wyspecjalizowanych materiałów czy przyrządów. Zwykła kartka, ołówek i gumka wystarczą aby narysować prosty labirynt i zaczęła się wspaniała zabawa. Większość dzieci przepada za rysowaniem, więc kiedy narysujemy labirynt i dziecko go przejdzie możemy poprosić malucha, by namalowało go dla nas. Dobrym sposobem oczywiście jest wplątanie elementu tajemnicy. Kiedy ja rysuję labirynt Ty nie podglądasz, by nie widzieć rozwiązania. To motywuje dzieci do kreślenia fantastycznych labiryntów. Dobrym pomysłem jest również rozwiązanie tematyczne, na które zawsze polecam się umówić przed rysowaniem, chyba, że chce się zrobić niespodziankę. Można rysować labirynty trójkątne:

Labirynt dla dzieci o kształtach trójkątnych

czy jak to mój maluch mówi „kołowe”, kwadratowe, albo przypominające mózg:

Labirynt dla dzieci przypominający mózg

oraz takie, w których wyjść będzie więcej niż jedno. Tworząc labirynty polecam podchodzić do tematu bardziej kreatywnie opierając się na jakimś ciekawym temacie. Przykładem może być np. w kosmos, las, wieś, wojna:

Labirynt dla dzieci czołg

Świetnie gdy na końcu jest obrazek, który może być do pokolorowania, być łamigłówką, czy tematem do wymyślenia bajki, historii. Takie zakończenie przedłuża zabawę uatrakcyjniając ją. Tematyka i kształty zależą wyłącznie od naszej wyobraźni.

Labirynty wpływają na zdolność analizowania i rozwiązywania problemów a nawet wysławiania się. Relaksują, pomagają w relacjach rodzice dzieci. Ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną, spostrzeganie, myślenie logiczne, umiejętność naśladowania wzorów. Wpływają na rozwój wyobraźni oraz kreatywnej zabawy. Ponieważ rozwijają one umiejętność skupienia się i koncentracji zalecane są dla dzieci z ADHD.

Jeśli jednak nie mamy czasu i nie posiadamy wielkich umiejętności można zajrzeć do internetu. Labiryntów w sieci do ściągnięcia jest bardzo dużo. Większość witryn dla dzieci posiada je do ściągnięcia, czy do wydrukowania. Wystarczy w wyszukiwarkę Google wpisać hasła typu:

Labirynty do wydruku, Labirynty dla dzieci chomikuj, Labirynty dla dzieci do wydrukowania, Labirynty dla dzieci pdf, Labirynty dla maluchów, Labirynty dla 4 latka, Labirynty dla 5 latka, Labirynty dla najmłodszych, Labirynty dla dzieci gra, Labirynty dla dzieci online…

a otrzymamy bez liku stron, na których znajdziemy masę ciekawych labiryntów .

W sieci znajdziemy również sporo gier labiryntów, które możemy przejść bezpośrednio na danej stronie. Jeśli komuś mało to jest również sporo darmowych aplikacji na iOS, Android oraz Windows Phone.

Na Androida polecam szczególnie aplikację Balance 3D:

Aplikacja Balance 3D na Androida Gra dla dzieci labirynt

Balance 3D aplikacja na Androida

Nie jest to może dla najmłodszych gra, ale już sześcioletnie dziecko powinno zacząć radzić sobie z tą platformówką labiryntem.

Labirynt z plasteliny w pudełku - gra dla najmłodszych

Fotka pochodzi z MojeDzieciKreatywnie.blogspot.com

Labirynt w pudełku z plasteliny, podpatrzyłem na blogu MojeDzieciKreatywnie.blogspot.com. Bardzo mi się spodobała ta forma zabawy dlatego pozwoliłem sobie zapożyczyć zdjęcie z tego bloga. Pomysł jest fantastyczny a zarazem bardzo prosty. Należy się zaopatrzyć w parę pudełek plasteliny oraz w karton i można zrobić wspólnie z dzieckiem całkiem ciekawy labirynt, przyjemnie się przy tym bawiąc. Oczywiście do całej zabawy potrzebna jest kulka, ale kto ma dzieci ma zapewne różne kulki.

Labirynty są ciekawą formą rywalizacji o tym również należy pamiętać. Gdy mamy pod opieką większą grupę dzieci wystarczy przygotować dla każdego taki sam labirynt. Dać coś do pisania i wystartować. Zadaniem dzieci jest oczywiście przejść przez niego jak najszybciej. Dzieci lubią rywalizacje, zatem zabawa będzie przednia.

Wrócę jeszcze do książeczek labiryntów, które polecam jako formę prezentu. Kiedy wybieramy się do znajomych, którzy mają dzieci w wieku od 3-6 lat, to dobrym pomysłem na prezent mogą być właśnie labirynty. Będzie to o wiele lepszy pomysł niż np. cukierki, o których pisałem na http://tataradzi.pl/cukierki-wafelki-ciasteczka-czekoladki-czyli-pierwszy-nalog-dziecka. Nie zawsze musimy tuczyć czyjeś dziecko, nie zawsze musimy kupować samochodzik czy laleczkę. Warto się spytać co dziecko lubi, lub co dziecko mogłoby dostać. W ciemno mogę jednak obok książek dla dzieci polecić labirynty, dostosowane do wieku dziecka, zarówno w formie zeszytów, wydruków czy aplikacji na smartfony czy tablety.

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top