List do Mikołaja, kiedy napisać i w jakiej formie? Reviewed by Momizat on . [caption id="attachment_1020" align="aligncenter" width="615"] List do mikołaja pisany przez dziecko[/caption] Wiara dzieciaków w Świętego Mikołaja jest czymś m [caption id="attachment_1020" align="aligncenter" width="615"] List do mikołaja pisany przez dziecko[/caption] Wiara dzieciaków w Świętego Mikołaja jest czymś m Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » List do Mikołaja, kiedy napisać i w jakiej formie?

List do Mikołaja, kiedy napisać i w jakiej formie?

List do mikołaja pisany przez dziecko

List do mikołaja pisany przez dziecko

Wiara dzieciaków w Świętego Mikołaja jest czymś magicznym zarówno dla nich, jak i dla rodziców. Kiedy przychodzi czas prezentów, świąt, choinki, pierwszej gwiazdki, wigilii, przypomina mi się moje dzieciństwo i to, jak rodzice oszukiwali mnie, twierdząc, że prezenty pod choinką przyniósł Święty Mikołaj. To były najpiękniejsze kłamstwa jakie mnie spotkały, ale każdy ma pewnie mnóstwo myśli, obrazów, historii czy ciekawostek związanych właśnie z prezentami i mikołajem.

U mnie najczęściej było to tak: w jednym pokoju rodzic wsuwał prezenty pod choinkę, otwierając przy tym balkon i okno. Ja z bratem szukaliśmy w innym pomieszczeniu pierwszej gwiazdki na niebie. W tym czasie rodzic chowający prezenty wołał nas szybko celem poinformowania, że właśnie przed chwilką był Mikołaj i zostawił prezenty. Nie było czasu zastanawiać się, czy oby ta historia jest prawdziwa. Zimno w pokoju oznaczało, że rzeczywiście ktoś musiał wejść, no i skąd byłyby te wszystkie prezenty pod choinką?

Sam nie pamiętam, czy pisałem listy, ale wiem, że jest coś takiego jak Laponia i wystarczy zaadresować kartkę czy list: Święty Mikołaj Laponia i trafi to w odpowiednie ręce. Prawdziwy jednak adres Świętego Mikołaja jest taki:

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi

Finlandia

www.santaclaus.fi

Pisanie listów do Świętego Mikołaja to świetna wspólna zabawa nie tylko dla dzieci! To podpowiedź dla rodziców, co się dziecku podoba i ewentualnie moment, w którym możemy zaszczepić nasz pomysł tak, by znalazł się on właśnie pod choinką.

Kiedy zacząć pisać listy do Świętego Mikołaja?

List do Świętego Mikołaja pisany przez pięciolatkaJuż trzylatek, a na pewno czterolatek, może mieć swoje zdanie i wiedzieć jaki chce prezent pod choinkę. Oczywiście jest za mały na pisanie listu, ale czemu nie zacząć właśnie wtedy? Może coś narysować, cokolwiek, nawet bohomazy, które według niego będą lalką, misiem, czy strażą pożarną. Dziecko przecież może nam powiedzieć, a my narysujemy, czy napiszemy za niego. Taki list czy kartkę proponuję wspólnie zaadresować, pójść na pocztę, umożliwić dziecku przyklejenie znaczka i wrzucić wspólnie do skrzynki. Jeśli chcemy zachować sobie dzieło naszych malutkich rączek na pamiątkę, to śmiało możemy to zrobić, dzieci nie zorientują się, że wysyłają białą kartkę w liście, lub możemy do koperty schować xero, czy wydruk z komputera.

Pięciolatki to już duże dzieciaki. Nie wszystkie już piszą, ale dalej wierzą w Mikołaja. Z dziećmi młodszymi warto przejść się odpowiednio wcześniej do sklepu z zabawkami, tak tylko na zwiedzanie. Podczas pobytu w takim sklepie dobrze jest wybadać preferencję dziecka lub wprost zapytać co chciałoby by Mikołaj przywiózł im pod choinkę. Później, gdy emocje już opadną, zalecam zabranie się do napisania listu do Mikołaja. Jeśli dziecko nie pisze jeszcze, bo nie umie, to i tak warto spróbować. Na oddzielnej kartce uczymy się literek i cyferek, a na głównej kartce, Liście do Świętego Mikołaja, dziecko wpisuje już poprawnie. Ostateczny list może wyglądać tak:

List pięciolatka do Świętego Mikołaja

List pięciolatka do Świętego Mikołaja

Mikołaj zna wszystkie języki świata i zrozumie każdy nawet najmniej wyraźny list, czy każdą intencję dziecka. Dlatego warto wspólnie zająć się tym tematem i jest to ciekawe zajęcie o niebo lepsze niż oglądanie bajki.

Serwisy internetowe umożliwiające napisanie Listów do Mikołaja czyli kreatory listów.

W dobie internetu i świata elektronicznego często formy tradycyjne zaprzestają mieć znaczenie i są wypierane przez wszechobecny i jakże pomocny internet. Dlatego mamy mnóstwo innych możliwości skontaktowania się z Mikołajem. To elektroniczne wersje kartek i listów, które możemy śmiało znaleźć w dowolnej wyszukiwarce po wpisaniu haseł typu: List do Świętego Mikołaja. Stron, które się tym zajmują, jest masa. Część takich serwisów posiada swoje zabawki, które można u nich bezpośrednio zamówić po „napisaniu” całkiem ciekawego listu:

list do mikołaja ze strony internetowej

list do mikołaja ze strony internetowej

Najwięcej jednak takich serwisów para się zabieraniem nam pieniędzy. Sprowadza się to do tego, by coś tam wybrać spośród funkcji i możliwości a na końcu wyjąć nam z portfela sporą kasę. Niekiedy jest to koszt 2-3 zł za sms’a ale są i tacy co chcą kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych! Zachęcają do stworzenia listu i na końcu przychodzi płatność, przelewem albo SMS’em. Są również fundacje, np. Fundacja Świętego Mikołaja, gdzie całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji. Dzięki temu my sami możemy być Mikołajami, możemy wspomóc innych. Są również i takie serwisy internetowe, które naprawdę zajmują się wręczaniem prezentów dla tych, którzy napiszą najpiękniejszy list.

Jeśli nie pisaliście nigdy listów do Mikołaja to zachęcam bardzo gorąco. To naprawdę świetna zabawa,Święty Mikołaj jedna z wielu, które polecam kultywować. Nawet kiedy ma się te ponad osiemnaście lat i już dawno rozgryzło się bajkę o Mikołaju z czerwonym workiem na plecach można w formie listu wypisywać życzenia dla bliskich. Dzięki temu inni, którzy nas obdarowują będą mieli łatwiej, a my nie dostaniemy niechcianej niespodzianki.

Kwestię oszukiwania dzieci i wmawiania im, że jest coś takiego jak Święty Mikołaj pozostawiam wszystkim do wyboru. To są piękne chwile, marzenia, które się spełniają, nie ma sensu ich odbierać za szybko. Takie jest moje zdanie. Nie tylko dla dzieci jest to świetna zabawa jeśli umiemy się tym cieszyć i chcemy tego wspólnie. Przychodzi przecież czas, kiedy dzieciaki są już za stare na bajki o Mikołaju. Jednak z tego się nie wyrasta. Mikołajowy Mit, trwa dalej, bo chyba każdy chce coś dostać od Mikołaja? Jeśli chcecie sprawdzić kiedy i czy będzie u was w pobliżu polecam sprawdzić na https://santatracker.google.com gdzie poznamy trasę Świętego Mikołaja:

Trasa Świętego Mikołaja google

Trasa Świętego Mikołaja google

Na powyższej stronie, również można zdefiniować kartkę, czy list do Mikołaja a później udostępnić: goo.gl/fIiBVu

A tutaj skromna karteczka od TataRadzi.pl dla Was…

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top