Mleko dla dzieci? karmienie piersią, mleko w proszku czy od krowy? Reviewed by Momizat on . Kiedyś piło się mleko i teraz pije się mleko. Wiadomo, jest bardzo zdrowe i tanie. Kiedy byłem mały, często w przedszkolu na dużej karuzeli wychowawczyni dawała Kiedyś piło się mleko i teraz pije się mleko. Wiadomo, jest bardzo zdrowe i tanie. Kiedy byłem mały, często w przedszkolu na dużej karuzeli wychowawczyni dawała Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Mleko dla dzieci? karmienie piersią, mleko w proszku czy od krowy?

Mleko dla dzieci? karmienie piersią, mleko w proszku czy od krowy?

Mleko dla dzieci w różnej postaci czy pić czy nie

Kiedyś piło się mleko i teraz pije się mleko. Wiadomo, jest bardzo zdrowe i tanie. Kiedy byłem mały, często w przedszkolu na dużej karuzeli wychowawczyni dawała mi gorące mleko. Pamiętam to doskonale, mleko w kubku z obrzydliwym, grubym i przywierającym do wszystkiego kożuchem. Jakie to było paskudne! Nie chciało się odkleić od palca, jak wyjmowałem je z kubka. Niestety, nie płakałem jak połowa dzieciaków, by wymusić łyżkę kakao. Pogodziłem się z losem i tak do dziś nie przepadam za ciepłym mlekiem. Zimne jest pyszne i wchodzi rewelacyjne, ciepłe raczej do kawy albo w postaci kakao.

Jestem ojcem i moje dziecko odkąd pojawiło się na świecie pije mleko. Nie zawsze było z mlekiem łatwo, o czym dalej w tekście, ale wydaje mi się, że należy je przyjmować. Moją kwestią było jednak, jak je dziecku zaimplementować na całe życie.

Noworodki i niemowlaki, jeśli to możliwe, jak najdłużej powinny ssać dar natury prosto od mamy. Takie jest moje zdanie.

Mama karmiąca piersią dwójkę dzieci

Karmienie piersią to ponoć piękna rzecz, która łączy matki silną więzią z dziećmi. Nie pojmuję, jak można zrezygnować z tego pod płaszczykiem braku czasu, lęków, czy obawą przed opinią publiczną. Niektóre mamy maja schizę i nie chcą karmić piersią. Wolą mleko w proszku. Wydaje mi się, że nic poza wygodnictwem za tym się nie kryje. Szkoda, że jest tak dużo egoistów na świecie. Laktacja to przecież naturalny sposób na dostarczenie maluchom wszystkich potrzebnych składników pokarmowych.

Jeśli z jakiegoś powodu noworodek czy niemowlak nie może pić matczynego mleka, lub matka nie może karmić piersią wtedy jak najbardziej podaje się mleko w proszku.

zestawy butelek do mleka dla dzieci noworodków i niemowlaków

W obecnych czasach mamy różne firmy, ceny. Do tego dochodzą pojemniczki, uchwyty, butelki i smoczki na każdą okazję. Samo mleko możemy kupić w aptece czy w markecie a nawet w sklepach przydomowych.

Mój syn miał nietolerancję laktozy w pewnym okresie. Odrzuciliśmy wszystko co od tzw. krowy. Żona piła nawet mleko sojowe, ale to nic nie dało. Zdecydowaliśmy się na karmienie mlekiem w proszku. Tak naprawdę był to: dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla dzieci z alergia pokarmową. Czy inaczej: Preparat mlekozastępczy dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia z alergią pokarmową. Nikt przecież nie mógł nazwać tego mlekiem w proszku. To co tam było w składzie chemicznym, który widniał na pudełku, było dla mnie i jest do dziś szokiem. No ale jak tu dziecku nie dać jeść, jak przyzwyczajone jest do mleka?

To tzw. mleko w proszku, okazało się czystym dobrodziejstwem. Dziecko „wpylało” jakby to było prosto z cyca. Żona przestała być na diecie typu woda i sucharki. Mogła w końcu zacząć jeść normalnie. Nie musiała cyklicznie pozbywać się naturalnie przybierającego towaru dla syna. Objawy skórne nie były już takie silne no i przede wszystkim nie byliśmy uwiązani.

Dodatkowo coś się zmieniło. Tata – tzn. ja, mogłem karmić synka! Mogłem opiekować się nim niczym mama. Wnet przestało to być małe, zaślinione, wrzeszczące i zależne od matki paskudstwo, tak zwany ssak – pijawka. Poczułem trochę macierzyństwa dając jednocześnie oddech żonie, na który przecież długo czekała…

W życiu ojców jest wiele chwili, które przemieniają nas z chłopaka, biologicznego reproduktora, w tatusia swych dzieci.karmienie dziecka butelką przez tatę Jedną z tych rzeczy jest przygotowanie butelki z mlekiem i nakarmienie własnej pociechy. Dla jednych może to być nieznośny obowiązek, dla drugich czysta przyjemność, ale właśnie karmienie własnego dziecka, szczególnie butelką sprawia, że zbliżamy się do rodzicielstwa. Na pewno uzmysławia to nam, że to właśnie my, że to właśnie JA jestem Tatą tego oto dziecka.

Minął czas butelek, smoczków, mleczka w proszku. Minęła skaza białkowa, którą nam przypisano. Okazało się, że mleko od krowy nie jest już odrzucane. Nie jest alergenem, a syn z tego wyrósł. Dlatego dalej kultywowaliśmy produkty mleczne w tym picie mleka. Im dziecko starsze, tym trudniej jest przekonać do mleka. Dzieci bardzo szybko przyzwyczajają się do cukru i słodyczy o czym pisałem w Cukierki, wafelki, ciasteczka, czekoladki, czyli pierwszy nałóg dziecka! Dlatego sporadycznie, raczej dla ciekawości i czasem w nagrodę wprowadzaliśmy różne nowości umożliwiające przyjmowanie mleka.

dodatki do mleka dla dzieci

Miks różnych płatków, orzechów, suszonych świeżych owoców np bananów, granatów, mandarynek daje zastrzyk witaminowy i pozwala na zmianę miski mleka w ciekawy i kolorowy posiłek. Fajnym pomysłem są słomki smakowe do mleka, które oczywiście bardzo podobają się dzieciom. Wolę jednak ugotować kakao z naturalnych składników, są jednak dobre na imprezy dla dzieci.

Polecam poeksperymentować ze smakami i dodatkami, jest tego bardzo dużo na rynku i na pewno coś dziecku posmakuje. Sporo z tych rzeczy nie psuje się i może leżeć długo, oraz być wykorzystane do innych celów. Mój syn uwielbia sam sobie przyrządzać różne mieszanki. Wspólnie eksperymentujemy i zajadamy takie posiłki.

Mleko to ważny aspekt życia i diety. Już w drugim roku życia można podawać dziecku mleko krowie, jeśli nie może to modyfikowane w proszku. Oczywiście wtedy już nie karmimy dziecka butelką. Tylko kubeczek, czy szklanka. Gdzie taki dorosły dzieciak będzie ssał butelkę? Dwulatki powinny przyjmować ok. 500 mg wapnia czyli 1 szklankę mleka. Starsze mają większe zapotrzebowanie na wapń – 800 mg, a od 10 roku życia – 1200mg. Noworodki jak najbardziej powinny pić często nawet co trzy godziny, one wiedzą ile. Jeśli karmimy niemowlaki tzw. mlekiem w proszku to wszystko jest na opakowaniu.

Czytałem, że jest masa ludzi, którzy skandują hasła Pij Mleko Będziesz Kaleką. Jest to dla mnie coś absurdalnego w stylu protestów przeciwko szczepieniom dzieci. Biedne dzieci tych rodziców…

Ja zachęcam do mleka i do przyjmowania go w różnych naturalnych formach. Polecam domowej roboty lody, pucharki z owocami, miksy jogurtowo-maślankowe, kefirki z truskawkami i wszystko co można wrzucić do blendera. Niech nasze dzieci nie jedzą sztucznych jogurcików z cukrem kupionych w sklepie tylko naturalne produkty, które wspólnie z dziećmi możemy przygotować bawiąc się, spędzając miło czas i ucząc je wielu rzeczy przy okazji.

Szklanka mleka dla dziecka dobrym źródłem wapnia

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top