Rowerek Biegowy, dla kogo, od kiedy, co to jest i jaki… Reviewed by Momizat on . Nowa moda już od jakiegoś czasu utrzymuje się wśród rodziców. To rowerki biegowe. Kiedy mój syn miał 2 lata były na rynku dwie marki takich rowerków. W tej chwi Nowa moda już od jakiegoś czasu utrzymuje się wśród rodziców. To rowerki biegowe. Kiedy mój syn miał 2 lata były na rynku dwie marki takich rowerków. W tej chwi Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Rowerek Biegowy, dla kogo, od kiedy, co to jest i jaki…

Rowerek Biegowy, dla kogo, od kiedy, co to jest i jaki…

Rowerek biegowy dla dzieci

Nowa moda już od jakiegoś czasu utrzymuje się wśród rodziców. To rowerki biegowe. Kiedy mój syn miał 2 lata były na rynku dwie marki takich rowerków. W tej chwili praktycznie każdy sklep sportowy, czy dział sportowy, posiada w swoim asortymencie przynajmniej jeden rowerek biegowy. Korzystanie z takich rowerków to w tej chwili nie tylko lans na podwórku, to również olbrzymia wygoda.

Do tej dyscypliny nie trzeba doświadczenia, żadnych fachowych książek, godzin na naukę. Dzieci momentalnie łapią o co chodzi w tym sporcie i w pełni korzystają z tego dobrodziejstwa. Same łapią równowagę w miarę sprawności, oraz kolejnych przejażdżek. Dla mnie rowerek biegowy był wielkim ułatwieniem w życiu. Nie ma się co oszukiwać, dwulatek czy trzylatek nie chodzi szybko, raczej za rączkę, a najczęściej widzi się takich malców w wózku.

Wyjście do żłobka, oznaczało dojście do przystanku z domu a potem  z przystanku do żłobka. Spora odległość więc i sporo czasu to zajmowało. Rowerek biegowy pomógł nam zatem nie tylko w drodze do żłobka. Dzięki temu, że mój syn zaczął chodzić na rowerku, mogłem szybko skoczyć do sklepu po podstawowe zakupy. Chodzenie na spacery zmieniło się całkowicie, nie były to już monotonne i oklepane ścieżki. To było poznawanie lasów, zdobywanie skarp, górek, wyskoki nad rzekę, nowe tereny, nowe tematy do poruszenia i do nauczenia. Dziecko chłonęło nowe krajobrazy i uczyło się nowych słów, znaczeń… Zaczęliśmy zwiedzać miejsca, które wcześniej były niedostępne, no chyba, że z wózkiem typu parasolka. Nie wszędzie jednak z wózkiem można oraz wypada.

Rowerek biegowy wyprawa tata z synem

Syn mój pokochał rowerek biegowy, choć od początku wydawało mi się, że nie będzie łatwo. Braliśmy rowerek w zasadzie wszędzie. Wózek służył nam jedynie wtedy, kiedy trzeba było sporo rzeczy wziąć na spacer, np. grill, ale i wtedy mieliśmy rowerek biegowy ze sobą. W końcu wpadliśmy na to, by brać rowerek na dłuższe wypady. Zwiedziliśmy sporo miast, muzeów, wystaw, galerii zarówno w Polsce jak i zagranicą. Byliśmy na plażach, w górach nad jeziorami. Robiliśmy masę zakupów w wielu różnych sklepach. Jeździliśmy pociągami, metrem, autokarami i autobusami. Wszędzie syn na rowerku biegowym. Nikt nigdzie nie miał o to pretensji, sporo osób dziwiło się, że nie mamy wózka tylko plecaki a dziecko na rowerku. To były piękne chwile i pięknie spędzony czas. Wydaje mi się, że dzięki rowerkowi nasze życie przyspieszyło i dało nam więcej możliwości. Byliśmy bardziej mobilni zatem mogliśmy więcej i robiliśmy więcej. Aż przyszedł czas, w którym syn wyrósł i trzeba było przesiąść się na klasyczny rower, ale o tym w innym tekście.

Rowerek biegowy wyprawa pociągiem w nieznane

Rowerek biegowy może wydawać się dla niektórych zbyt dużą wolnością dla dziecka. Przecież jest ulica! Będzie wypadek! Dziecko może uciec! Za szybko! Rozwali sobie głowę, pościera kolana i łokcie! Etc. Nie wiem co tam jeszcze można sobie wymyślić. Nigdy tak na to nie patrzyłem i nie myślałem w ten sposób. Nigdy nie mieliśmy obaw, zawsze traktowaliśmy z żoną wszystko na poważnie. Wydaje mi się, że dziecko od malutkiego musi mieć na spokojnie wytłumaczone co mu wolno, co się stanie, czego my sobie życzymy. Nigdy nie powinniśmy dziecka straszyć i oszukiwać, tym bardziej kłamać i opowiadać niestworzonych historii. Zawsze i za każdym razem dziecko musi mieć wszystko wyjaśnione. Dzieci to nie pluszowe misie, czy laleczki z pustymi główkami. To najbardziej zaawansowane organizmy na naszej planecie, które w wieku dwóch lat chłoną od nas wszystko i to od nas zależy jak będą się zachowywać i patrzeć na świat. Kiedy widzę, dzieci szalejące na rowerkach, uciekające, zabierające innym rowerki, to nie mam nic do tych dzieci. To tylko dzieci. Widzę jednak w ich zachowaniu rodziców, którzy nie mieli dla dziecka czasu, cierpliwości, nie mówili do dzieci, ani sami ich nie słuchali.

Maluszek na rowerku biegowym w kasuKask dla dzieci jeżdżących na rowerkach biegowych?

Jak najbardziej, tak jak na hulajnogę, wrotki, łyżwy, rolki i inne… Kiedyś nie było kasków i żyjemy. Fakt. Kiedyś jeździło się bez pasów w samochodach, dziś jeżdżą bez pasów Ci, którzy chcą ryzykować swoje życie. Obecnie kaski dla dzieci są powszechnie dostępne, nie są drogie, mają świetne kolory no i przede wszystkim a służą. Im wcześniej nasze dziecko będzie jeździło w kasku tym łatwiej wpoimy mu, że jest to niezbędny element do jazdy na rowerze. My również powinniśmy mieć kask na głowie, musimy dawać dziecku przykład nie mówiąc o bezpieczeństwie.

małe dziecko na motorze wyścigowymJaki rowerek biegowy dla dziecka?

Na jaki nas stać i jaki nam się podoba. Jest tego masa. Są drewniane i metalowe, z hamulcem ręcznym i bez, z oponami pompowanymi i piankowymi. Każdy rowerek biegowy jest fajny dla dziecka. Im więcej mamy w portfelu tym bardziej bajerancki rower nasze dziecko będzie miało. Hamulec ręczny nie jest niezbędny, wszystko i tak dzieje się w nogach dziecka. Mimo to nauka nie idzie w las i posiadanie hamulca pomaga później w rowerku dla starszych dzieci. Koła pompowane po roku, po sezonie należy napompować, mogą parcieć i trzeba będzie dokupić nowe. Tak miałem, ale była to dodatkowa świetna zabawa i nauka czym jest koło, łożysko, jak było kiedyś itd., itp…

Jeśli chcemy by nasz dwulatek pojeździł w następnym sezonie to na pewno rowerek biegowy musi mieć regulacje siodełka. Reszta rzeczy to kosmetyka. My nie stosowaliśmy dzwonków, światełek, koszyczków i innych dla nas zbędnych elementów. Jeśli ktoś kompletnie nie wie co to jest Rowerek Biegowy i z czym to się je to wystarczy wpisać w gogle hasło: „Ranking Rowerków Biegowych” a otrzymamy listę dostępnych rowerków i będziemy mogli sobie zobaczyć jak tego jest dużo.

Rowerek biegowy na wyprawie po łąkach i lasach

Od kiedy rowerek biegowy dla dziecka?

Chyba najrozsądniej wprowadzić rowerek dla dziecka od 2 roku życia. Dwa lata to już czas kiedy dziecko chodzi, więc z rowerkiem, który niejako podtrzymuje sylwetkę będzie bardzo prosto. Oczywiście wszystko zależy od predyspozycji dziecka.

Czy dziecku łatwiej potem nauczyć się jeździć na rowerze?

Takie pytania dostawałem od wielu znajomych, oraz wiele osób przekonywało mnie, że właśnie tak będzie. Nawet w to uwierzyłem. Bo niby jak inaczej? Dziecko rozpędza się na rowerku, podnosi nogi i ziuuuuu… jedzie samo, utrzymując równowagę. Tak to prawda. Rowery klasyczne jednak posiadają pedały, hamulce i często jest tak, że dziecko nie dosiąga nogami do ziemi. To jest podstawowy błąd ale o tym kiedy indziej. To nie jest tak, że dziecko które 2 lata codziennie jeździło na biegówce w lot złapie rower. U mnie tak było. Równowaga i nadanie kierunku? Owszem, ale reszta to czarna magia. Jednak umiejętności, które dziecko wynosi z biegówki szybko przekuwa na zwykły rower i wystarczy cierpliwość oraz czasu a nasze dziecko przeobrazi się w rowerzystę. Dodatkowym motywatorem na pewno będzie fakt, że rodzice jeżdżą na rowerach a nie siedzą na ławce i piją piwo z sąsiadem.

Rowerki biegowe to fantastyczne rozwiązanie dla dzieci i rodziców. Nie spotkałem się z nikim kto mówiłby, że są to źle wydane pieniądze, a ich syn czy córka  nie podołała zadaniu i nie lubiła jeździć. Polecam na pewno zaglądać na aukcje lub pytać znajomych, sąsiadów, czy nie mają pożyczyć bądź taniej odsprzedać. A jak ktoś chciałby również dla siebie, to jest i taka możliwość:

Rowery biegowe dla dorosłychi

PLUSY

  • Dzieci uwielbiają rowerki biegowe
  • Niska cena
  • Ułatwia spacery, wypady
  • Dla każdego, zarówno dla dziewczyn i chłopaków
  • Można modyfikować, stosować naklejki, koszyki, światełka
  • Lekki sprzęt, wszędzie można zabrać
  • Uczy dzieci odpowiedzialności

MINUSY

  • Pompowane koła w rowerkach biegowych na drugi sezon mogą się zepsuć i trzeba je pompować
  • Uzależnia

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top