Urodziny w Cukier Lukier czyli pięciolatki w Cukierkowni Reviewed by Momizat on . Długo rozmyślałem nad tematem zorganizowania urodzin dla mojego syna. Miał skończyć 5 lat, więc wydawało mi się to bardzo ważne wydarzenie. Miałem szczęście, po Długo rozmyślałem nad tematem zorganizowania urodzin dla mojego syna. Miał skończyć 5 lat, więc wydawało mi się to bardzo ważne wydarzenie. Miałem szczęście, po Rating: 0
You Are Here: Home » Tata Radzi » Urodziny w Cukier Lukier czyli pięciolatki w Cukierkowni

Urodziny w Cukier Lukier czyli pięciolatki w Cukierkowni

Urodziny w Cukier Lukier czyli pięciolatki w Manufakturze SłodyczyDługo rozmyślałem nad tematem zorganizowania urodzin dla mojego syna. Miał skończyć 5 lat, więc wydawało mi się to bardzo ważne wydarzenie. Miałem szczęście, ponieważ wcześniej pojawiało się sporo urodzin rówieśników z przedszkola i wśród sąsiadów. Dzięki temu dowiedziałem się czego potrzebują dzieciaki w tym wieku, jak się bawią i co jest dla nich odpowiednie.

Gdzie Twoje dziecko będzie bawiło się najlepiej?

Trzeba pamiętać, że pięciolatki mają już własne potrzeby dobrze określone. Każdy z nich ma swoich ulubionych kolegów i koleżanki. Dlatego też nie zawsze zapraszanie dzieciaków, z którymi nasze pociechy się nie bawią, czy nie znają, jest dobrym wyjściem. Urodziny pięciolatka są już świadomą zabawą, nie potrzebni są tam nasi znajomi, tylko znajomi naszych dzieci. To przecież zabawa dla dzieci, a nie spotkanie dorosłych. Dzieciom podobają się różne rzeczy, które powinniśmy już dawno znać, ale też nie zapominajmy ich również zapytać bo mają przecież swoje preferencje. Tutaj najlepszym sposobem jest dla mnie wybranie dwóch , maksymalnie trzech opcji, pomysłów, które należy zaprezentować odpowiednio i nieskomplikowanie dziecku.

Gdzie zaplanować urodziny dziecka?

Ja wahałem się pomiędzy wynajęciem sali z kreatywną animatorką przenoszącą dzieci w świat piratów, księżniczek, czy kosmosu, wynajęciem sali zabaw ze zjeżdżalniami, suchym basenem i masą ciekawych przejść, labiryntów, oraz Cukierkownią o ciekawej nazwie Cukier Lukier z niespodzianką. Zdaję sobie sprawę, że wybór jest znacznie większy. Napiszę o tym w innym artykule, ponieważ wyszukując potencjalnych urodzin, znalazłem masę ciekawych propozycji dla dzieci 4-10 lat. Zostały mi zatem trzy opcje i jeden pięciolatek. Krótka piłka. Wybór był dla mnie i dziecka oczywisty. Musiałem jednak zapytać. Padło na Cukier Lukier z opcją niespodzianki. Na szczęście udało się, bo liczyłem właśnie na ten wybór.

Jak wyglądają urodziny w Cukierkowni Cukier Lukier i z czym to się je?

To bardzo przyjemne miejsce ze wspaniałymi ludźmi. Przynajmniej ja, zaproszone dzieciaki i ich rodzice tak uważamy. Nie mówiąc o moim synu! Nie dość, że jest bardzo kolorowo, to jeszcze wszystko jest przystosowane i przygotowane dla dzieci. Minusem jest brak miejsca dla rodziców, ale jesteśmy dorośli i zawsze możemy wyskoczyć na kawkę do pobliskiej restauracji czy kawiarni.

Urodziny trwają dwie godziny. Dzieciom to na pewno nie wystarcza, wydaje mi się, że godzina dłużej byłaby lepsza. Pomieszczenie nie jest duże i myślę, że optymalnie to 10 dzieciaków, a maksymalnie 15. Sala dla dzieci w Cukier Lukier
Jest jedna duża sala, która łączy się z blatem roboczym, na którym przygotowywane są cukierki i lizaki. Wszystko jest fajnie zabezpieczone, jest kolorowo, zachęca do zabawy i pozwala przenieść się w świat cukierkowych marzeń.

Sala dla dzieci w Cukier Lukier Warszawa

Najpierw jubilat wybiera swoje ulubione kolory, smak i z tych składników przygotowywany jest wielgachny cukierek. Dzieciaki mają szansę zobaczyć jak to wszystko się robi. Tworzenie kolorów, dodawanie smaków, łączenie, rozciąganie i wałkowanie.Przygotowanie masy lizakowej z różnych kolorów Cukier Lukier TataRadziZ bezbarwnej masy, uzyskuje się kolory i smak, który tworzy rulon ciągnącego się materiału na lizaki. Dla dzieci i jak widać dla dorosłych to bardzo ciekawe doświadczenie:

Obrabianie masy lizakowej na urodzinach w Cukier Lukier Warszawa TataRadzi

Stanowiska dla dzieci są odpowiednio przygotowane tak, że każde dziecko niezależnie od jego wzrostu widzi wszystko idealnie:Specjalne stojaczki dla dzieci do obserwacji  wyrobów cukierniczych

Po przygotowaniu i odpowiednio zrolowaniu masy wykonywany jest wielki lizak dla jubilata. Potem każde dziecko z osobna podchodzi do specjalnie przygotowanego stoliczka i kręci swojego lizaka! Jako organizator imprezy również miałem taką możliwość, super sprawa! Gorąco polecam to doświadczenie! Każdy ukręcony lizak zabezpiecza się folią i podpisuje, a następnie odkłada na bok. Lizaki są jeszcze miękkie więc wręcza się je na koniec całej zabawy, jako pamiątka spotkania.

TataRadzi z wizytą w Cukier Lukier Urodziny Manufaktura Cukierków

Po kręceniu lizaków przychodzi czas na zabawy z animatorką, tutaj w zależności od grupy i animatorki wybierane są różne warianty gier zespołowych wraz z konkursami. Animatorka Cukier Lukier Warszawa blog TataRadziPrzednia impreza dla dzieci. Nie jest to na pewno przygoda w stylu dzieci będziecie piratami i będziecie zdobywały skarby. Nie jest to również przeciąganie liny, rzut podkową do celu czy wyścigi w workach. Dzieciaki mają cały czas stały dostęp do picia i przekąsek, które są w cenie imprezy. Jakieś niezdrowe chipsy, ciasteczka, wafelki, paluszki no i cukierki. No właśnie cukierki. Jest ich cała masa. Miseczki z wieloma różnorodnymi cukierkami to rozkosz nie tylko dla dzieciaków. Rozmaite kolory, wzory i smaki kuszą małe i duże dzieciaki.

Cukier goni cukier i wszędzie niezdrowe rzeczy! Co to za urodziny?!

Gdy to piszę zdaję sobie z tego sprawę, że dla niektórych może to uchodzić za niezdrową zabawę. Pisałem o cukierkach i o cukrze w artykule Cukierki, wafelki, ciasteczka, czekoladki, czyli pierwszy nałóg dziecka! Więc kto czytał, zna moje zdanie na ten temat. Moje dziecko nie ma diety skadającej się ze słodyczy. Je marchewkę, brokuły, kapustę kiszoną, wielbi ogórki w różniej formie, wcina sałatę w kanapkach i sałatkach, uwielbia buraczki, groszek, kukurydzę i pomidory, zajada się papryką, pije wodę z ogórków i kiszonej kapusty, a na kaszel pije syrop z cebuli i czosnku. Zwykła woda jest również dla niego bardzo dobrym płynem, który zaspokaja pragnienie. Zatem urodziny w Cukier Lukier były czymś wielkim i nieprzeciętnym, ciekawą i magiczną przygodą a zarazem czymś niegroźnym.

Na 15 minut przed końcem wjeżdża tort, to jedyna rzecz, poza miejscem dla dorosłych, której Cukierkownia Cukier Lukier nie zapewnia. Dzieciaki zatem wyciszają się przy torcie, polewany jest szampan dla dzieci, wręczane ukręcone lizaki i impreza się kończy. Tak w skrócie wyglądają urodziny w Cukier Lukier.

Dzieciaki były zadowolone, rodzicie również, nasza rodzina też. Było to coś innego, niż wszystkie dotychczas imprezy urodzinowe na których byliśmy czy organizowaliśmy. Jedyna taka. Było trochę eksperymentów i prac manualnych, prac twórczych, zabaw, konkursów. Dzieciaki nie były głodne, cukier nakręcił je odpowiednio. Wydaje mi się, że dzieciaki spoglądają teraz na mojego syna inaczej, pamiętają na pewno, że to u niego świetnie bawiły się na urodzinach i przeżyły fajną przygodę.

Lizaki ukręcone przez dzieci w Manufakturze Cukierków Cukier Lukier Warszawa

About The Author

Number of Entries : 43

Leave a Comment

*

code

© 2013 Autor MojaLegia.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Scroll to top